Yenişehir MFK’de örgütlenen Birleşik Metal’li işçilere pompalı tüfekle tehdit

Bursa Yenişehir’de faaliyet Gösteren MFK sanayi fabrikasında örgütlenen Birleşik Metal İş Sendikası üyesi 3 işçi işten atıldı, desteğe gelenler patron Muhsin Mardin tarafından pompalı tüfekle tehdit edildi.

MFK

Birleşik Metal İş üyesi çalışanlar Bursa’nın Yenişehir ilçesinde metal sektöründe faaliyet gösteren Makina Fireze Kalıp San. Tic. fabrikasında sendika hakları için örgütlenmekten dolayı 26 Ağustos Çarşamba günü hukuksuzca işten atıldı. Daha sonra desteğe gelen iş arkadaşları Birleşik Metal-İş Bursa Şubesi üye ve yoneticilerine fabrika sahibi Muhsin Mardin tarafından pompalı tüfek çekilerek ölüm tehditleri savruldu.

Sol Haber Portalı’nın haberine göre, fabrika sahibi Muhsin Mardin’i çocukları sakinleştirip tüfeği elinden alırken, fabrika sahibi küfür ve ölüm tehditlerini işçi ve desteğe gelen BMİS üyelerine savurmaya devam etti.

Fabrika önündeki işten atılan arkadaşlarına destek veren işçiler beklemeye devam ederken, fabrika içerisinde yemek boykotları ve iş yavaşlatmalar devam etmekte. Konuyla ilgili görüştüğümüz Birleşik Metal İş Bursa Şube Başkanı Ayhan Ekinci, ‘Anayasal haklarını kullanarak sendikaya üye olan işçileri hukuksuzca işten attıkları yetmiyormuş gibi bir de silahla, ölümle tehdit ediyorlar. Birleşik Metal İş Sendikası işçilerin hak mücadelesinde örgütlenmesinin önündeki tüm engelleri aşacağız!” diye konuştu.

Kesinbilgi16.com