“Yeni Yaşam” yolunda HDP adayları tanıtıldı

“Yeni Yaşam” yolunda HDP’nin Bursa milletvekili adayları Merinos Alanı’nda gerçekleştirilen coşkulu bir mitingle halka tanıtıldı. Bursa’da 18 adayla seçime girecek olan HDP’nin  seçim startının verildiği etkinlikte adaylara ilgi yoğundu. 
unnamed-10
 
HDK ve HDP Genel merkez çalışanları ile il-ilçe eşbaşkanlarının katıldığı kitlesel karşılama töreni 12 Nisan Pazar günüMerinos Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Milletvekili adayları ve kadınlar şehrin içerisinden yürüyüşle miting alanına girdiler. İl Eşbaşkanları Kezban Dumlu ve Yüksel Akgün’ün açılış konuşması ile başlayan etkinlikte 18 adayın tümü tek tek kendini tanıtarak halkı selamladı.
 
Her adayın “Yeni Yaşam” programına vurgu yaparak kısa birer konuşma yaptığı etkinlikte son olarak 1.sıra adayı Asiye Kolçak söz alarak halkı selamladı. Ağrı’daki saldırıları kınayarak sözlerine başlayan Asiye Kolçak “HDP seçimlerin kilit partisidir. İktidar bunu gördüğü için bu tür provakasyonları geliştiriyor.” dedi.
 
Uzun yıllar kadın ve kimlik mücadelesinin bir parçası olduğunu ifade eden Kolçak “Gençlerimiz katledildi, analarımız ve bacılarımız tecavüze uğradı, iş insanlarımız, il başkanlarımız, gazetecilerimiz, yöneticilerimiz katledildi, partilerimiz kapatıldı. Tüm bu saldırılara rağmen barış ve demokratik çözüm tutumunda ısrarcı olduk. Bugün de ezilen halklarımızla omuz omuza Türkiye’de barışı ve demokrasiyi geliştireceğiz.”dedi.
 
Sarya Kültür Merkezi sanatçılarının ve Çerkes sanatçı Sedat Sezan’ın sahne aldığı etkinlik şarkı ve halaylarla sona erdi.