Yargıdan Osmangazi Belediyesi’nin Ensar peşkeşine geçit yok!

Bursa’da AKP’li Osmangazi Belediyesi tarafından çocuk tecavüzleriyle gündeme gelen Ensar Vakfı’na peşkeş çekilen Abdal Kültür Merkezi’nin ihale işlemleri hakkında mahkeme yürütmeyi durdurma kararı vermişti. Belediyenin yürütmeyi durdurma kararına yaptığı itiraz bugün İstanbul Bölge İdare Mahkemesi tarafından reddedildi. CHP Osmangazi İlçe Başkanı İsmet Karaca, artık bu tarihten sonra Ensar Vakfı’nın kültür merkezini derhal tahliye edilmesi gerektiğini söyledi. 

 

Osmangazi İlçesi Demirtaşpaşa Mahallesi’nde bulunan Abdal Kültür Merkezi’nin Osmangazi Belediyesi tarafından 625 lira gibi komik bir rakama 10 yıl süreyle kiralanmasına yargı geçit vermiyor. CHP Osmangazi İlçe Başkanı İsmet Karaca’nın ihale usulünü ve kira bedelini yargıya taşımasının ardından Bursa 2. İdare Mahkemesi ihalenin hukuka uyarlı olmadığı sonucuna vararak yürütmesinin durdurulmasına karar verdi. Karaca, BursaMuhalif’e yaptığı açıklamada CHP Osmangazi İlçe Örgütü olarak artık bu tarihten sonra Ensar Vakfı Abdal Kültür Merkezi’ni tahliye etmemekte ısrarcı davranırsa, merkez önünde eylemliliklerini devam ettireceklerini ve gerekirse yargı kararını kendilerinin uygulayacaklarını ifade etti.

AKP’li belediye mahkemenin kararına karşı İstanbul Bölge İdare Mahkemesi’ne itirazda bulundu. Mahkeme, belediyenin peşkeşe devam edebilmek için yaptığı itirazı da reddetti. Buna göre, yargının kullanımını durdurduğu binanın Ensar tarafından boşaltılması gerekiyor.

CHP Bursa, Osmangazi Belediyesi’nin Ensar’a çektiği peşkeşin peşinde

Osmangazi Belediyesi’nden çocuk istismarcılarına büyük peşkeş

 

BursaMuhalif.com