Yakılan HDP bürosu yüzlerin katılımıyla yeniden açıldı

Bursa’da bulunan HDP Yıldırım İlçe Binası, geçtiğimiz hafta faşistler tarafından saldırıya uğramış ve yakılmıştı. Bina, ilçe örgütünün çağrısı ve Urfa Milletvekil Osman Baydemir’in katılımıyla yeniden açıldı

Bursa HDP Yıldırım İlçe Binası, geçtiğimiz hafta faşist bir grup tarafından saldırıya uğradı ve ateşe verilerek kullanılmaz hale getirildi. HDP Yıldırım ilçe binası, ilçe örgütünün çağrısı ve HDP Urfa Milletvekili Osman Baydemir’in katılımıyla yeniden açıldı.

Sabahın erken saatlerinde polisler tarafından HDP’nin olduğu sokak ablukaya alındı. İlçe binasına giden bütün yolları kapatan polis, sokağa giren herkese kimlik kontrolü yaptı. Polisin tacizlerine ve tüm engellemelerine rağmen yüzlerce HDP’li, açılış için binaya geldi.

HDP PM üyesi Metin Kılıç, il ve ilçe yöneticilerinin katıldığı açılış, “HDP halktır halk burada” sloganları ve zılgıtlar eşliğinde yapıldı.

HDP Urfa Milletvekili Baydemir, HDP’lilerin daha fazla tutsak edilemeyeceğini söyledi. Baydemir, “Hiç bir kudret hakkın ve haklının karşısına dikilemez. Bu hak bir mücadeledir. Bu halkın mücadelesidir, halkın davasıdır” dedi.

Açılışta, devletin tüm baskılarına rağmen mücadeleden geri durulmayacağı vurgulandı.

Kaynak: ETHA