Uludağ Üniversitesi’nde TGB’li faşistler Kolekliflere saldırdı

Uludağ Üniversitesi’nde kendilerini Türkiye Gençlik Birliği olarak tanımlayan bir grup öğle saatlerinde üniversitelilere saldırarak üniversitelilerin açmış oldukları standı kaldırmaya çalıştı, Özel Güvenlik ve Çevik Kuvvet eşliğinde afişleri yaktı

Üniversite’de demokratik hak ve özgürlüklerini kullanarak stant açan Öğrenci Kolektifleri üyeleri Türkiye Gençlik Birliği (TGB) tarafından saldırıya uğradı. Standın kaldırılmasını isteyen TGB’liler, Özel Güvenlik eşliğinde üniversitelilere saldırdılar.

Üniversite Özel Güvenlik Frekansından yansıyan konuşmalar ise ÖGB terörünü bir kez daha ortaya çıkardı. Konuşmalarda “Diğer grubu koruyun”, “Dağıtın şu masayı artık” şeklinde ifadeler bulunuyordu.

Üniversitelilerin direnmesi üzerine kendileri stant kapatmak zorunda kalan TGB’liler, ÖGB ile işbirliği halinde MEDİKO’nun arka tarafında beklediler. Daha sonra ÖGB ve çevik kuvvetin üniversitelileri ablukaya almasıyla beraber Öğrenci Kolektifleri afişlerini toplayıp yaktılar.

İki öğrenciyi sert bir şekilde gözaltına almaya çalışan ÖGB geri çekilmek zorunda kalırken üniversiteliler saat 14:00’de stantlarını kapatarak; her gün saat 11:00-14:00 arasında MEDİKO’da olacaklarını belirterek saldırılara ve rektörlük baskılarına boyun eğmeyeceklerini belirttiler.

(Kolektifler.net)