Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde alternatif kantinin elektirikleri kesildi

Uludağ Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi öğrencilerinin kantin boykotuna Rektörün emriyle özel güvenlikler saldırdı. Üniversitelileri taciz eden özel güvenlikler fakültenin de elektriğini kestiler. Uludağ Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi öğrencilerinin kantin boykotuna Rektörün emriyle özel güvenlikler saldırdı. Üniversitelileri taciz eden özel güvenlikler fakültenin de elektriğini kestiler.

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde üniversiteliler, temel talepleri için kantin boykotu başlatmışlardı. Üniversiteliler açtıkları alternatif kantinle kantin boykotunda 3 günü geride bıraktılar.

Bursa Tabipler Odası Tıp Öğrenci Komisyonu’nun başlattığı kantin boykotuna 4. gününde Uludağ Üniversitesi Rektörü Kamil Dilek’in emriyle özel güvenlik birimleri saldırdı.

Sabah saatlerinde alternatif kantini açmak için hazırlık yapan 3 üniversiteliye Rektör Kamil Dilek’in talimatıyla 30’dan fazla özel güvenlik saldırdı. Üniversitelilerin fakülteden elektrik çekmelerini engelleyen özel güvenlikler dersliklere kadar girdiler.

Fakülte içerisinde priz başlarında nöbet tutan özel güvenlikler daha sonra da fakültenin elektriklerini kestiler. Kantin boykotunu bu yöntemlerle bastırmaya çalışan rektöre karşı üniversiteliler alternatif kantinlerine getirdikleri piknik tüpüyle çay dağıtmaya devam ettiler.

“Kamil’in dileği adalet değil”

Uludağ Üniversitesi’nde üniversitelilerin tüm sorunlarına ve taleplerine karşı sessiz kalan Kamil Dilek bu kez de Tıp Fakültesi öğrencilerinin taleplerini şiddetle bastırmaya çalıştı. Daha önce de Güzel Sanatlar ve Hukuk fakültelerinin Görükle Kampüsü’ne taşınma taleplerini reddeden Rektör Kamil Dilek kendisine neden üniversitelilerin taleplerine sessiz kaldığını soran üniversitelilere ise “Oğlum haydi bakın işinize” diyerek cevap vermişti. Tıp Fakültesi öğrencilerinin kantin boykotu hakkında da bir tek açıklama yapmayan Rektör Kamil Dilek özel güvenlik ve polis eliyle boykotu bastırmaya çalışıyor.