Ulaşılamayan 24 saat açık kütüphane

Bursa Büyükşehir Belediyesi sonunda halk yararına bir girişime imza attı. Genellikle rant odaklı hizmetleriyle ön plana çıkan Recep Altepe ‘Bursa Okuyor’ adlı kampanyayla Bursa Şehir Kütüphanesi’nin 24 saat boyunca hizmet vereceği duyuruldu. Ancak kent içinde ulaşımın olmaması nedeniyle gece açık olan bir kütüphaneden kimlerin yararlanacağı da merak konusu oldu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı ‘Bursa Okuyor’ kampanyası kapsamında Şehir Kütüphanesi’nde incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursalıların faydalanabileceğini söyledi.

Recep Altepe “Bursa’mız birçok kültüre ve medeniyete ev sahipliği yapan önemli bir şehir. Şehirlerin en önemli değerlerinden biri de kütüphaneleridir. Kütüphaneler, gelişmiş toplumların vazgeçilmezleri, insanların kitapla buluştuğu yerlerdir” dedi.

Altepe, vatandaşların kütüphaneye üye olabileceğini ve üye kartlarıyla 24 saat kütüphaneden faydalanabileceğini de ifade ederek, “Bursalı hemşehrilerimizi kütüphanelerimize üye olmaya ve daha çok kitap okumaya çağırıyoruz” şeklinde konuştu.

Bursa’da ulaşım 24.00’te bitiyor

Kütüphanenin 24 saat açık olmasının Bursa açısından olumlu bir gelişme olmasının yanı sıra Bursa’da ulaşım gece 24.00’ten sonra duruyor. Altepe’nin ulaşım sorununu çözmeden, gece yarısından sonra ulaşılamayan bir kent halini alan Bursa’da 24 saat açık tuttuğu kütüphaneden faydalanabilmek yine özel araçlı yurttaşlar açısından mümkün olabilecek.

BursaMuhalif.com