UEDAŞ’a bağlı elektrik direği kırılarak, araç üstüne devrildi

Bursa’da dün UEDAŞ’a ait elektrik direği ortadan kırılarak araç üstüne devrildi. Olayda yaralanan olmazken, UEDAŞ’a vatandaşların durumu defalarca bildirdiği ancak herhangi bir önlem alınmadığı ortaya çıktı. 

1(224)

Dün Doburca Mahallesi Doburca Caddesi’nde yaşanan olayda Uludağ Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi’ne ait elektrik direği ortadan kırılarak seyir halindeki bir aracın üzerine devrildi. Araç içinde bulunan 3 kişi olayın üzerine şoka girerken, direğin devrilmesiyle yol trafiğe kapatıldı. Yetkililerin olay yerine gelmesiyle birlikte aracın üzerinden kaldırılan direkle birlikte yolda trafiğe açıldı.

Konuyla ilgili mahalleliler UEDAŞ’a daha önce şikayette bulunduklarını, ancak kendilerine herhangi bir dönüş yapılmadığını belirttiler. UEDAŞ’ın duruma dair herhangi bir önlem almadığını belirten mahalle halkı, ‘Önlem alınması için birilerinin ölmesi mi gerekirdi’ diyerek duruma tepki gösterdi.

Taşeron işçiliğin, güvencesiz çalıştırmanın enerji alanında Bursa’da sembolü haline gelen Uludağ CLK, halkın güvenliğini de bu yaptığı sorumsuz çalışmayla tehlikeye atıyor.

BursaMuhalif.com