Türk Metal Başkanı Kavlak’tan işçilere “Burnunuz kanamadan çözelim”

Metal’de başlayan direnişin önünü alamayan Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak işverenden yana olan tavrını Eskişehir’de yaptığı konuşmasıyla tekrar gözler önüne serdi. Eylemi bitirin çağrısı yapan Kavlak, eylemi ajanların, provokatörlerin sürdürdüğünü söyledi.

15 Mayıs’tan bu yana fabrika içinde ve dışında direnişin başladığı metal iş kolunda tehditler sürüyor. Renault, Tofaş ve Coşkunöz’de halen devam eden eylemlere dair önce Bakanlık’tan gelen eylemin yasal olmadığı gerekçesiyle bitirilmesi gerektiği talebine bir yenisi Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak’tan geldi.

İşverenin zararı sendika için daha önemli!

Sendikanın Eskişehir 1 No’lu Şubesinin Olağan Genel Kurulu’na katılan Kavlak burada yaptığı konuşmada eylemin bitirilmesini talep ettiklerini söyledi. Bakanlık müfettişinin söylediği şekilde yapılan eylemin yasal olmadığını belirten Pavlak fabrikaların zarara girdiğini de sarı sendika temsilcisi olarak söylemekten kaçınmadı.

Pavlak, “Bakanlık müfettişinin söylediği gibi, kendinizi tehlikeye atmayın. Artık bitirin. Bitirin ki çok geç olmadan, hiçbir namuslu, dürüst, çalışkan işçinin burnu bile kanamadan bu işi çözebilelim. Aramızdaki provokatörleri, ajanları, militanları ayıklayın. Yüz vermeyin, peşinden gitmeyin. Gitmeyin ki, masum, samimi, dürüst işçiye zarar gelmeden, bu işi bitirelim. Biliyorum, birçok kardeşim ‘Şimdi vazgeçersem beni hain ilan ederler’ diye düşünüyor.” diyerek işçilerin direnişine her zamanki provokatörler yapıyor damgasını vurmaya çalıştı.