TOFAŞ’tan ‘üretim durdu’ haberi!

11154964_922661491123782_236452531476196002_o

TOFAŞ, işçilerin ücret artışı ve Türk Metal Sendikası’nın gönderilmesi talebiyle günlerdir fabrikayı terketmemesi üzerine üretimi durdurma kararı aldı. Bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yaptığı açıklamada ‘Bursa İlinde otomotiv sektöründe faaliyet gösteren bazı şirketlerde gerçekleşen işçi eylemleri’ nedeniyle ‘Yönetimin aldığı karar gereği geçici süre üretim yapılmaması’ kararı açıklandı.

TOFAŞ’ın yaptığı açıklamanın tam metni şu şekilde;

“Bursa İlinde otomotiv sektöründe faaliyet gösteren bazı şirketlerde gerçekleşen işçi eylemleri, fabrikamızda çalışan bazı işçiler ve rutin mesaileri üzerinde de etkili olmuştur. Bu sebeple, Kurumumuzun risk yönetimi politikaları doğrultusunda, fabrikamızdaki üretim faaliyetlerinin etkin ve sağlıklı bir şekilde devamlılığını sağlamak için sözkonusu sorunlar çözümleninceye kadar tedbir amaçlı olarak üretime ara verilmesi kararı alınmıştır.”
Bilgilerinize saygılarımızla sunarız.

İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi aşağıda yer almakta olup, açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.

“Labor actions that have occurred in a couple of companies operating in the automotive sector in Bursa, has been effective on some workers in our factory. Therefore, in accordance with the risk management policies of our corporation, to ensure the continuity of  effective and healthy manufacturing activities of the factory and  as a precautionary measure,  company management has decided to discontinue the production until dissolution.”

Yours Sincerely,

This statement has been translated into English for informational purposes. In case of a discrepancy between the Turkish and the English versions of this disclosure statement, the Turkish version shall prevail.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu’nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

(Foto – Onur Yurtsever)