TMMOB Bursa bugün bir kez daha TMMOB`u sindirme yasasına karşı sokaktaydı

Heykel Atatürk Anıtı önünde akşam saatlerinde basın açıklaması ve bildiri dağıtımı gerçekleştiren TMMOB üyeleri mücadeleden vazgeçmeyeceklerini dile getirdi. TMMOB Bursa İl Koordinasyon Kurulu adına açıklamayı okuyan Can Şimşek, “Torba yasalarla doğal ve tarihi sit alanların, ormanlar, meralar, milli parklar, kıyılar, tarım alanları yapılaşmaya açılabilecek, eğitim, sağlık alanları hatta parklar, mezarlıklar özelleştirilebilecek, vatandaşın tapulu mülküne para ödemeden el konulabilecek ve AKP’nin kendi yandaşlarına yani ‘parası olana imar hakkı’ getirilecek” dedi.

Ancak AKP’nin rant politikalarının önünde en büyük engel olan TMMOB’un da torba yasa ile sesinin kesilmeye çalışıldığını belirten Şimşek, AKP diktatörlüğüne karşı, kamusal alanları korumaya devam edeceklerini söyledi.

Gericiliğin, dogmatizmin alt edildiği, bilim ve tekniğin aydınlatıcılığında yeni bir Türkiye mücadelesini kararlılıkla sürdüreceklerini söyleyen Can Şimşek sözlerini sonlandırdıktan sonra TMMOB üyeleri Heykel’de halka bildiri dağıtarak mücadelelerine destek olmalarını istedi.