Timsah Arena vinci devrildi, 1 ölü!

Bursa’da iki gündür süren lodosta Acemler’e yapılan yeni stadyum inşaatındaki vinç devrildi. Gerekli önlemleri alınmayan vincin İzmir Yolu’na devrilmesiyle bir kişi öldü, bir kişi de yaralandı.

10961928_870219316368000_995153770_n

Sabah 06.00 sıralarında Timsah Arena inşaatında bulunan vinç Bursaray hattı ve İzmir Yolu’na devrildi. İzmir Yolu’ndaki seyir halinde bulunan taksi üzerine düşen vinç, taksi şöförünün hayatını kaybetmesine neden oldu. Vincin lodos anında devrilmemesi için gerekli önlemleri almayan inşaat şirketi yeni bir iş cinayetine de imza atmış oldu. Takside yolcu olan kadının ise hayati durumu devam ediyor. Ayrıca Bursaray’daki tellerin kopması nedeniyle metro seferleri iptal edildi. 4 saat boyunca İzmir- Ankara Yolu trafiğe kapalı kaldı. Vincin kaldırılmasıyla ulaşım tekrar sağlanmaya başlandı.

Meteoroloji uyarmıştı

Meteorolojinin günler öncesinden şiddetli lodos geleceği yönündeki uyarılarına rağmen iş güvenliği sağlanmayan vincin güvenliğinin alınmaması ölüme yol açtı. Bursa’da her doğal olayda uyarılara kulak asmayan Büyükşehir, halkın can güvenliğini ve ulaşım gibi temel haklarını elinden almış oluyor.