Terminalden kardeşlik mesajı

Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde bir araya gelen bir grup insan yolculara savaş karşıtlığını göstermek için lokum ve gül dağıttı.

30328

Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde birbirlerini Facebook üzerinden tanıdıklarını belirten ve aralarında TOFAŞ işçilerinin de bulunduğu bir grup, 13 Eylül Pazar sabahı bölge illerinden gelen otobüsleri kestane şekeri ve karanfil dağıtarak karşıladı. Bu eylemi Muş’ta bir grubun şehre girenlere lokum ve gül dağıtmasından etkilenerek yaptıklarını belirten grup, barış ve kardeşlik çağrısı yaptı.

Ülkenin son dönemde gündemine oturan acı olayların son bulması için bunu yaptıklarını vurgulayan Bursalılar, “Aynı coğrafyanın çocuklarıyız, bizler kader paydaşıyız” diyerek kardeşlik ve barış vurgusu yaparken, birçok ilde Kürtlere yönelik yapılan saldırılara ise şöyle tepki verdiler: “Bizler insanların onuruna, canına, malına ve özgürlüğüne yapılan bütün saldırılara karşı tepkimizi göstereceğiz. İyinin, doğrunun, kardeşliğin ve haklının kazandığı günleri istiyoruz.”

Evrensel