Taraftarı stada alınmayan Amedspor çeyrek finale yükseldi

Ziraat Türkiye Kupası kapsamında Bursaspor – Amedspor bugün Timsah Arena’da karşı karşıya geldi. Taraftarı sahaya alınmayan Amedspor, Bursaspor’u sahasında 2-1 yenerek çeyrek finale yükseldi.

Sosyal medyada Amedspor taraftarına yönelik saldırı çağrılarının örgütlenmesi üzerine Bursa İl Güvenlik Kurulu kararınca Amedspor izleyicisiz sahaya çıktı. 2-1 skorla Bursaspor’un mağlubiyetle kupadan elendiği maçta, Bursaspor’un golünü 90+5’te Tom De Sutter attı. Amedspor’u çeyrek finale yükselten golleri ise 20. dakikada Ercan Çapar ve 65. dakikada Deniz Naki kaleyle buluşturdu.

İl Güvenlik Kurulu’nun sahaya Amedspor taraftarının alınmayacağı yönünde aldığı kararla stadda Amedspor taraftarı yoktu. Bursaspor taraftarının bulunduğu tribünde ise maç öncesinde Türk bayrağı açıldı. “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganları atıldı. Maçın bitiminde ise saha içinde sevinç yaşayan Amedspor oyuncuları ıslıklandı.

Maçı aktaran spikerin yanlı aktarımda bulunduğunu düşünen ve maça alınmayan Amedspor taraftarı ise sosyal medyada #HalkınİçinSaldırAmedspor  başlığıyla Türkiye gündemine girdi.

Hamzaoğlıu: “Bazılarını tebrik etmiyorum”

Maç sonrasında açıklamada bulunan Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu ise “Zemine fazla takıldık, çabuk oynamamıza engel oldu. İstediğimiz şeyleri yapamayınca moralimiz bozuldu. Bunların etkisinde kalmadan sahada şartlar neyi gerektiriyorsa onu oynayıp kazanmamız gerekiyordu ama olmadı, beceremedik. Söylenecek çok şey var ama gerekli dersleri alıp bu maçı bir kenara koymamız gerekiyor. Rakip takım oyuncularını tebrik ediyorum ama bazılarını etmiyorum. Çok provokatif davrandılar.” şeklinde konuştu.

BursaMuhalif.com