‘Su Bursa’da çeşmeden içilir’ diyen Altepe arıtma sistemi kurdurdu

Bursa halkının su, ulaşım gibi en temel haklarını peşkeş çekmekten geri durmayan AKP’li Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Bursa’da su çeşmeden içilir’ kampanyasının altından da büyük bir yalan çıktı. 

Geçtiğimiz yıl Bursa’da içme suyu havzalarına lağım suyu karıştığı iddiaları üzerine başlattığı kampanyayla Bursalıları çeşmeden su içmeye teşvik eden Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kendi binasına arıtma sistemi kurdurduğu ortaya çıktı.

Büyükşehir’in fiyaskosunu gündeme taşıyan MHP Bursa Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ercan Özel,  yeni Belediye Hizmet Binasına, yüzbinlerce lira harcayarak, İstanbul menşeli bir firmaya Otomatik tortu filtresi, Ultraviyole ünite, Yumuşatma filtresi, Klor dozaj ve Kum filtresi’nden oluşan tam kapasite bir su arıtma ünitesinin kurulduğunu söyledi.

Reklam panolarında, televizyon ekranlarında yayınlanan kampanyası…

Konuyla ilgili araştırma yapan olaybursa.com haber sitesi, Büyükşehir Belediyesi’nin arıtma ihalesini alan şirketin web sitesinde yapılan projenin detaylarının anlatıldığı belirtildi.

Konuyla ilgili Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden herhangi bir açıklama yapılmazken filtreleme sisteminin Timsah Arena’ya da kurulduğu da belirlendi. Foseptik suları konusunda halka güven vermeye çalışan Recep Altepe’nin şimdi kurulan sistem ile kendisini güvenceye alma çalışmasına karşın Bursa’da halen çeşme suyunun içilip içilemeyeceğine cevap vermesi bekleniyor.

BursaMuhalif.com