Sheraton Otel’de sendikalı oldukları gerekçesiyle işten çıkarma

Bursa’da sendikalı oldukları gerekçesiyle Sheraton Otel üç işçiyi isten çıkarttı. İşten çıkarılan işçiler bugün(20 Eylül) otel önünde yaptıkları basın açıklamasıyla mücadele edeceklerini duyurdular.

10704886_576314955805868_966508811_n

 

Devrimci Turizm İşçileri Sendikası’na üye olmaları nedeniyle üç işçiyi işten çıkarak Sheraton Otel’in hukuksuzluğuna karşı bugün, işten çıkarılan işçiler otel önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. İşten çıkarılan işçiler adına açıklamayı okuyan Kadir Çınar, ‘Bursa Sheraton Otel’de üç işçi arkadaşımız sırf sendikal haklarını kullanmak isteyip, Devrimci Turizm İşçileri Sendikası’na üye olduklarından dolayı 1 Eylül 2014 tarihinde ‘personel daraltması ve performans düşüklüğü’ bahane edilerek, işten çıkarıldılar.’ dedi.

Görüşme sonuçlarına cevap yok

Çınar, Devrimci Turizm İşçileri Sendikası olarak, Sheraton yönetimi ile görüşme gerçekleştirdiklerini ve görüşmede işveren temsilcilerinin sendikaya karşı bir tavır almamış olduklarını belirttiğini dile getirdi. Açıklamasında işten çıkarılan arkadaşlarının geri alınması talebine halen cevap verilmediğini söyleyen ve Sheraton Otel yönetimini Anayasaya, hukuka, insan haklarına saygılı olmaya davet eden Kadir Çınar sözlerine şöyle devam etti:

‘Sendikamız işten atılan arkadaşlarımızın işe iadesi için hukuki süreci başlatmıştır. Mücadelemiz, sadece hukuki süreçle sınırlı değildir. Sendikal örgütlenme mücadelemiz tüm hızıyla, işten atılan arkadaşlarımız sendikalı şekilde işe dönene kadar ve diğer çalışanlarda sendikalı olana kadar devam edecektir. Biz, Devrimci Turizm İşçileri Sendikası, turizm işçilerinin öz örgütü olarak, bu haksız, hukuksuz, yasa ve vicdan tanımaz çalışma koşullarını değiştireceğiz.’

Çınar’ın açıklaması sonrasında eylem otel önünde sona erdi.