Setbaşı’nda zabıta ordusu esnafa müdahale etti! Esnaf: ‘Setbaşı bizimdir, bizim kalacak!’

Bu akşam saatlerinde Setbaşı Caddesi üzerinde tezgah açan esnafa zabıta ordusu müdahale etmeye çalıştı. Esnafın ve yurttaşların müdahalesiyle uzun süre gerçekleştirilen direnişin ardından zabıta geri çekildi, tezgahlar yeniden açıldı.

Bursa’nın işlek sokakları her zaman olduğu gibi bu bayram öncesinde de geçici tezgahlarla doldu. Yaya yolunu işgal ettikleri gerekçesiyle tezgahları kaldırmak üzere Setbaşı Caddesi’ne gelen zabıta ekipleri, ummadıkları bir direnişle karşılaştı. Bugün saat 00.00’a yaklaşırken gelen zabıta ordusu yaklaşık 01.30’a kadar Setbaşı üzerinde bekledikten sonra, caddeyi terketmek zorunda kaldı.

‘Setbaşı bizimdir, bizim kalacak!’

Bir buçuk saatlik süre boyunca zabıta ordusunun kınandığı konuşmalar yapılırken, konuşmalar yerini sloganlara bıraktı. Esnaftan ‘Setbaşı bizimdir, bizim kalacak’ ve ‘Zabıta elini esnaftan çek’ sloganları yükseldi. Direniş sırasında görüntü almak isteyen Kesinbilgi16.com muhabiri zabıtaların şikayeti üzerine ‘basın kartı’ bulunmadığı için bir süre polis aracında bekletildikten sonra serbest bırakıldı.