Seçim sonuçlarında manipülatif hareketler: sandıklar açılmadan sonuçlar açıklandı

Tüm Türkiye’de sandıklar açılmaya başlandı. Daha tüm sandık sonuçları gelmeden AKP’nin önde olduğu, HDP’nin ise neredeyse baraj altında kaldığı yönünde haberler, televizyonlarda ve internet gazetelerinde yayınlanmaya başladı. AKP’nin gün boyunca yaptığı usulsüzlükler bitmeden şimdi de yapılan habercilikle ülkede algı operasyonu yürütülüyor.

Bursa’da pek çok haber sitesinde AKP’nin birinci parti olduğu ve HDP’nin ise Bursa’da vekil çıkaramadığı yönünde daha tüm sandıklar açılmadan haberler geçilmeye başlandı. YSK ise sitesinde sandık sonuç paylaşım sistemini kapatarak, halkın gerçek sonuçlara ulaşmasını engelledi.

HDP Bursa Milletvekili adayı Figen Ovat, seçim sonuçları hakkında paylaşılan haberlerle ilgili BursaMuhalif’e yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Bursa genelinde %60 oranında sandık açılımı gerçekleşti. Televizyonlarda ve bazı internet gazetelerine servis edilen sonuçlar algı yönetimi içindir.” dediSeçim sonuçlarında manipülatif hareketler: sandıklar açılmadan sonuçlar açıklandı. Ovat, kendisinin İnegöl’de bulunduğunu ve henüz açılan sandık sayısının 199 olduğunu söyledi. Konuyla ilgili parti avukatlarının tüm tutanakları ve dilekçeleri değerlendirip gerekli işlemleri başlatacağını belirtti.

Yıldırım’da halen oy çuvalları için sandık görevlileri sırada!

Yıldırım’da tutanakların birleştirildiği ve oyların toplandığı Barış Manço Kültür Merkezi’nde, sandık görevlileri sandıklarından çıkan oyları teslim etmeye çalışıyor. Halen oyların tamamının merkezlere ulaştırılamadığı Bursa’da tüm sandık görevlilerine partilerden sandıkları terk etmemesi yönünde çağrı yapılıyor.

h

12190130_507348549438510_6324993938338729014_n

BursaMuhalif.com