SDP Bursa’da baskıları protesto etti

SDP Bursa İl Örgütü partilerine yönelik baskıları ve gözaltıları protesto etti. Bugün (29 Temmuz) 17.00’de Heykel’de buluşan SDP’lilerin eyleminde polisin kalabalık olması ve çevik kuvvet ekiplerinin eylem alanına kadar sokulması dikkat çekti.

image

Heykel’de açıklama yapan SDP Bursa İl Başkanı Volkan Kaya ’22 Temmuz günü Suruç’ta AKP beslemesi IŞİD çetesi tarafından 32 devrimcinin katledilmesi AKp’nin “Yeni Türkiye”si için başlama fişeği olmuştur’ diye konuştu. Bu saldırının amaçlarından birinin Kürt halkıyla dayanışmak isteyenlere gözdağı vermek, diğer amacının ise AKP-IŞİD işbirliğinin üzerine şal örtmek olduğunu dile getiren Kaya, daha önce ayakkabı kutuları ile para çalanların bugün kaos ve savaş yöntemiyle iktidarı çalmaya çalıştığını belirtti.

Antalya’da 4 gün önce 14 üye ve yöneticilerinin evlerinin basıldığını, 3’ünün tutuklandığını bildiren Kaya, önderlerin anmalarına katılmanın suç olduğu fezlekeler hazırlandığını söyledi. ‘Cevap veriyoruz, önderlerimizi anmak onurdur’ diye konuşan Kaya, iktidarın Türkiye’nin devrimcilere, sosyalistlere, emekçilere, kadınlara, gençliğe topyekün savaş açtığını söyledi. Kaya ‘Çok açık ifade ediyoruz. Sizden korkmuyoruz. Sona geliyoruz. Biz kazanacağız. Bu ülkenin emekçileri, yoksulları, mazlumları kazanacak’ diyerek sözlerine son verdi.