Sahil projesine Hayri Türkyılmaz’dan tepki!

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Mudanya’da yaptığı sahil düzenleme projesinin bu yaz sonuna kadar da bitirilemeyeceğini iddia eden Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, mağduriyetin devam ettiğini dile getirdi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve 2,5 yıldır devam eden Mudanya Sahil Projesi’nin bu yaz sonuna kadar bitirilemeyeceğini vurgulayan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, çalışmaların bu hızla çok on yılda bitmeyeceğini ileri sürdü. Kamunun ve sahil esnafının mağduriyetinin nasıl giderileceğinin hala muamma olduğunu iddia eden Türkyılmaz, yetkililerin verdiği sözlerin ve bitiş tarihlerinin havada kaldığını da sözlerine ekledi.

Fore kazık çakım işlemlerinin de yarıda kaldığını ve devam edilmediğini söyleyen Türkyılmaz, “Mudanya halkı gibi bizlerde bu çalışmaların bir an önce bitirilmesini istiyoruz. Bu yaz sezonu sonuna kadar bitmeyecek gibi görünen çalışmalar sonucunda özellikle sahilde ki esnafımız yine mağdur durumda olacaktır” dedi.

“Elimizden gelen desteği vermeye hazırız”

Projenin tamamlanması ve bir an önce kullanıma açılması açısından Mudanya Belediyesi olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirten Türkyılmaz, “Mudanya’ya ve Mudanyalılara ceza haline dönüşen bu projenin bir an önce bitirilmesi için elimizden gelen desteği vermeye hazırız” dedi.

Birçok kez çağrı yapmalarına rağmen hiçbir şekilde cevap alamadıklarını ve yetkililerin sessiz kaldığını öne süren Türkyılmaz, “Çalışmaların sürekli takipçisi olacağız. 2017 yazının da bu seneki gibi tatsız geçmemesi için çalışmaların bir an önce Mudanyalılar olarak bitirilmesini istiyoruz” diye konuştu.