Pazar’ın ‘Dayısı’ Azim Keskin yıldızlara uğurlandı

19 Haziran günü kanser tedavisi gördüğü Uludağ Tıp Fakültesi’nde yaşamını yitiren Rize Pazar’ın ‘dayısı’ Azim Keskin yıldızlara uğurlandı. Azim Keskin’i uğurlamak üzere sabah saatlerinde Yıldırım Halkevi’nde bir araya gelen dostları cenaze namazı için Ortabağlar Merkez Camisi’ne ikindi vaktinde geçti. Burada kılınan namaz sonrasında mezarlık için gelen otobüslere doğru bir yürüyüş gerçekleştirildi.

Mezarlığa varıldığında yoldaşları ve yakınlarının omuzlarında taşınan Azim Keskin için bir anma programı gerçekleştirildi. Önceyitirilen tüm devrimciler için saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşu sonrasında konuşma yapan Mehmet Emre Battal, “Rize Pazar’ın Dayısı , genç devrimcilerin abisi yoldaşımız, abimiz Azim Keskin’i uğurluyoruz. Azim Keskin, Rize’de bir Devrimci Gençlikçi, Pazar’da faşizme karşı mücadele eden gençlerin ‘dayısı’, 12 Eylül faşizmine karşi dik duruşun bir simgesiydi bizim için.” dedi.  Bu değerlere sahip çıkacaklarını belirten Emre Battal, ‘Azim abimize ve ülkemizin tüm ezilen halklarına sözümüz devrim olacaktır.’ diyerek sözlerini tamamladı.

Ardından Keskin’in mücadele arkadaşı olan Kemal Savaş onun devrimci mücadelesine ve yaşamına değinerek, arkadaşları olarak yoğun duygular yaşadığını dile getirdi.

Defin işlemleri sonrasında oğlu Ahmet Keskin gelen herkese teşekkürlerini iletirken, babasının korkusuz ve yiğit bir devrimci olduğunu ve son günlerinde ölümle bile alay ettiğini belirtti. Yapılan konuşmaların ardından anma programı sona erdi.