Panayır halkı, ‘Torbacılar def olsun, Panayır bizimdir’

Uyuşturucu çetelerini mahallelerinde istemeyen Panayır halkı bugün mahallede yaptıkları eylemle, çetelerin Panayır’da barınmasına izin vermeyeceklerini duyurdu.

IMG-20160117-WA0009

Geçtiğimiz günlerde Bursa Panayır’da uyuşturucu satıcılığı yapan iki kişinin evini basıp, daha sonra da evi ateşe veren Panayır halkı, uyuşturucu çetelerine geçit vermiyor. Bugün(17 Ocak) çeteleri mahalleden uzaklaştıran Panayır halkı Eski Minibüs Durakları’nda bir araya gelerek, uyuşturucuya karşı mücadele edeceklerini açıkladı. Mahalle içerisinde yapılan yürüyüşte ‘ Uyuşturucu ve yozlaşmaya hayır’ pankartıyla sokağa çıkan halk ‘Uyuyan gençlik istemiyoruz’, ‘Torbacılar def olsun, Panayır bizimdir’ sloganları atıldı.

IMG-20160117-WA0013

Mahalle Meydanı’nda yapılan açıklamada konuşan Ufuk Köse, mahallelerinde barınmaya çalışan uyuşturucu satıcılarının çocuklarını zehirlemesine, kültürlerini yozlaştırmasına izin vermeyeceklerini belirterek, Panayır’da kim uyuşturucu satmaya kalkarsa karşılarında mahalle halkını bulacağını söyledi. Panayır olarak gençlerine, çocuklarına sahip çıkacaklarını belirten Ufuk Köse, uyuşturucuya karşı her türlü mücadelede olacaklarını ifade etti.

BursaMuhalif.com