Palmyra’da heykel yıkan IŞİD zihniyeti Bursa’da

Bursa’da AKP’liler, kütüphane önündeki Adem ve Havva heykelini protesto ederek, gerici-sanat düşmanı zihniyetlerini bir kez daha göstermiş oldular. Suriye’deki Palmyra Antik Kenti’ne saldırarak, binlerce yıllık tarihi heykelleri hunharca kıran IŞİD zihniyeti, Bursa’da AKP’liler eliyle sürdürülmeye çalışılıyor.

13000623_817384601698901_149398678_o

Bursa’da Nilüfer Belediyesi’nin Üçevler Kütüphanesi önünde 4 yıldır bulunan Ukraynalı devlet sanatçısı Gutyrya Vyacheslav’ın Adem ile Havva Tasviri heykelinin kaldırılması için AKP’liler dün(14 Nisan) heykel önünde açıklama yaptı. Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi de AKP’lilerin çocuk istismarcılığını, kadın düşmanlığını dile getiren dövizlerle alanda yapılan basın açıklamasını, sanat düşmanlığını teşhir etti.

Nilüfer Belediyesi Üçevler Kütüphanesi önünde Ukraynalı heykeltıraş Gutyrya Vyacheslav’ın çıplak Adem ile Havva tasvirinden rahatsız olan, 45 çocuğun  tecavüze uğramasına sessiz kalan AKP’liler bugün heykel önünde Nilüfer Belediyesi’ni protesto etti. 2011 yılında alana yerleştirilen heykeli yeni fark eden AKP’lilerin eyleminde konuşan Nilüfer İlçe Başkanı Celil Çolak, heykeli 4 yıl sonra fark ettiklerini, ancak şimdi halktan tepki aldıkları gerekçesiyle kaldırılması için bu eylemi düzenlediklerini belirtti.

Sanat düşmanlığını sessiz protesto etmek isteyen Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi’ne AKP’liler, sözlü hakaretlerle saldırmaya çalıştılar. Yapılan basın açıklamasını protesto eden Kent Konseyi Kadın Meclisi’de AKP’lilerin gerici açıklamasının ardından, yaptıkları açıklamayla çocuk istismarına, kadın cinayetlerine dikkat çektiler.

BursaMuhalif.com