‘Özgür Olmak’ heykeline 2. saldırı

Nilüfer’de gerici, sanat düşmanı zihniyetin heykellere yönelik saldırıları devam ediyor. Konak Kültürevi önündeki ‘Özgür Olmak’ heykeline 4 gün arayla ikinci kez saldırıldı.

13599990_10153734912454632_2255144887468764316_n

Nilüfer Belediyesi düzenlediği Kuzgun Acar Heykel Sempozyumu’na katılan Vietnamlı sanatçı Van Hoang Huynh tarafından yapılarak  kente armağan edilen “Özgür Olmak” isimli heykel 4 gün arayla ikinci defa boyalı saldırıya uğradı.  5 Temmuz tarihinde siyah boya atılarak saldırılan heykelin temizlenerek eski haline getirilmesinin ardından bugün yeniden mavi boya atılarak saldırıya uğradığı ortaya çıktı.

Sanatın ve sanatçının yanında olmaktan vazgeçmeyeceklerini açıklayan Nilüfer Belediyesi Başkanı Mustafa Bozbey sosyal medya hesabından konuya dair paylaşımda bulunarak, “Heykele 4 gün önce düzenlenen saldırıdan sonra tekrar saldırı yapılması artık ‘el insaf’ dedirtti. Nilüfer Belediyesi olarak iki yılda bir yapılan Heykel Sempozyumuna katılan dünyanın tanınmış Vietnamlı sanatçısı Van Hoang Huynh’un ” Özgür Olmak” adını verdiği heykel Konak mahallesindeki Konak Kültürevi önünde 4 gün aradan sonra tekrar saldırıya uğradı. İnsanlıktan nasibini alamamış Sanata ve sanatçıya düşman olan ve bir heykele dahi tahammülü olmayan bu zihniyeti tekrar tekrar kınıyorum.” dedi.

Sanat düşmanı IŞİD zihniyeti Bursa’da

BursaMuhalif.com