Osmangazi’den reklam alamayan yandaş Şehir Gazetesi bu sefer Çağdaş Gazete’yi hedef gösterdi

Bursa’nın tetikçi AKP yandaşı gazetelerinden olan Şehir Gazetesi bu sefer de reklam alamadığı AKP’li Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a yüklenirken Çağdaş Gazete’yi hedef gösterdi.

Logosuna başkanlık özentisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resmini koyacak kadar yandaşlıkta sınır tanımayan Bursa Şehir Gazetesi AKP’li belediyelerden reklam alamayınca namlunun ucunu Osmangazi ve Büyükşehir Belediye Başkan’larına  yöneltti. Son zamanlarda neredeyse her gün AKP’li Belediye Başkanlarını hedef alan sahipliğini Erdoğan yandaşı Nezir Asaroğlu’nun ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğü’nü ise Fetih Bağcı’nın yürüttüğü Bursa Şehir Gazetesi, kantarın topuzunu kaçırıp Türkiye’nin en büyük gazeteci örgütlerinden biri olan Bursa Çağdaş Gazeteciler Derneği’ni ve Çağdaş Gazete’ye saldırdı. 29 Haziran Çarşamba günü çıkan sayısının 1. sayfasında Osmangazi Belediye Başkanı Dündar’ın başına Küba Sosyalist Devriminin simge ismi Che Guevara’nın şapkasını geçiren Şehir Gazetesi, HDP Osmangazi İlçe Kongresi için Belediyeye bağlı olan Ördekli Kültür Merkezi’ni kullandırmayı ve Çağdaş Gazete’ye reklam vermeyi ‘Marksist-Stalinist PKK’ye ve ‘Gezi kalkışması’nı destekleyen Çağdaş Gazete’ye yardım etmekle suçladı.

Ellere var da bize yok mu?

Şehir Gazetesi sahibi Nezir Asaroğlu Osmangazi Belediyesi’nin kendilerine reklam vermeyip Çağdaş Gazete’ye reklam vermesini hazmedememiş olacak ki, gazetenin baş sayfasından adeta ‘O kadar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın logosunu koyduk. Ellere var da bize yok mu?’ dercesine saldırıyor ve Kuruluşundan bu yana barıştan, halktan, adalet ve demokrasiden yana olan Çağdaş Gazeteciler Derneği’ni hedef alma cürreti gösteriyor.

İslamcı-Yandaşlara değil Gezicilere kaynak

Şehir Gazetesi’nin 29 Haziran Çarşamba günü çıkan sayının baş sayfasında Çağdaş Gazeteciler Derneği’ni Marksist ve Sosyalistlerin oluşturduğu, AKP karşıtı bir nitelikte olduğu belirtilirken, Başkan Dündar’a AKP yandaşı gazeteler varken neden Erdoğan’ı yerden yere vuranlara reklam verdiği sorusunu şu cümlelerle kurdu;

‘Birçok yayın organına ilan vermekten imtina eden Osmangazi Belediyesi, Türkiye’yi kaosa sürüklemek isteyen ve darbe girişimi olarak değerlendirilen Gezi kalkışmasına tam destek veren, bugün de benzer açıklamalarla gündeme gelen Çağdaş Gazeteciler Derneği Güney Marmara Şubesi’nin yayın organı olan Çağdaş Gazete’ye desteğini sürdürüyor. Osmangazi Belediyesi’nin sponsorluğu ile çıkan dergide Gezi kalkışması övülüp bayraklaştırılırken, AK Parti hükümeti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan adeta yerden yere vuruluyor. Yani AK Partili belediyenin sponsorluğunda AK Parti ve onun kurucusuna ağır sözler sarf ediliyor. Parti içinde de büyük tepkiye yol açan bu sponsorlukla da ilgili Dündar’ın nasıl bir açıklama yapacağı merakla bekleniyor. Daha çok Marksist ve sosyalistlerin ağırlıkta olduğu Çağdaş Gazeteciler Derneği’nin yayın organını Osmangazi Belediyesi’nin neden desteklediği kamuoyu tarafından da anlamlandırılamıyor.’

‘Hoca Efendiye hakaret ettirmem’ diyen çakma paralel avcısı Asaroğlu

Ekran Resmi 2016-06-30 07.56.49

TMSF’nin Olay Medya’nın yönetimine el koyduğu dönemde yönetime geçirilen Nezir Asaroğlu, daha sonra Şehir Gazetesi sahibi olmuş ve kurulduğu günden bu yana gazetecilik etiğine uymayan, yandaş, önceleri Fethullahçı sonraları paralel avcısı bir gazete olmuş. 23 Eylül 2011’de Cavit Çağlar’ın oğlu Mustafa Çağlar ile Twitter’da yaptıkları tartışmada ‘Mustafa! Akıllı ol… Ve haddini aşma sana burda Hocaefendiye hakaret ettirmem… Derdin varsa benimle olsun’ diyen Asaroğlu’nun TMSF’de yöneticilik yaptığı sırada ABD’ye Fethullah Gülen’in yanına gidip eteğini öptüğü de iddia ediliyor. Hedefi finansal ve siyasal rant olan Asaroğlu ve Şehir Gazetesi’nin Bursa’nın çağdaş kurum ve kişilerini tetikçilik düzeyinde hedef alan haberleri devam ettirip ettirmeyeceği ise merak konusu.

BursaMuhalif.com