Okulları imam hatibe dönüştürülen öğrenciler Milli Eğitim’e karnelerini bıraktı

Karacabey’deki Şehit Bahadır Tayfur İlkokulu’nun imam hatibe dönüştürülmesine karşı yaklaşık bir aydır mücadele eden veliler, öğrenciler bugün yine tepkilerini göstermek için yollara düştü. Karnelerini alan öğrenciler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önüne karnelerini bırakarak, uygulamayı protesto etti.

ogrenci-ve-velilerden-karne-toreni-sonrasi-okuluma-dokunma-eylemi-003

400 öğrencisi bulunan Şehit Bahadır Tayfur İlkokulu, okullarının imam hatip yapılmaması için her gün meydanlara çıkarak, imza kampanyaları yürüterek okullarına sahip çıkıyor. Okullarında karnelerini alan öğrenciler ve veliler bugün de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önüne ‘Okuluma dokunma’ sloganlarıyla yürüdüler. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde öğrenciler aldıkları karnelerini burada bırakarak, bölgede imam hatip olmayan son okullarının dönüştürülmesine tepkilerini ortaya koydular.

Veliler ve çocukların eylemine destek veren Bursa Milletvekili Nurhayat Kayışoğlu, velilerin, öğrencilerin, okul idaresinin ve öğretmenlerin okulun dönüştürülmesiyle birlikte mağdur edileceğini belirtti. Okulun dönüşümünü durdurmak için 2 bin 500 imza toplayan öğrenci velileriyle birlikte bugün Kaymakam ve İlçe Milli Eğitim Müdürü ile görüşmek istediklerini belirten Kayışoğlu, “Görüşme taleplerimiz çeşitli nedenlerle kabul edilmedi. Karne töreni sonrası yürüyüşümüz de engellenmek istendi. Ancak bunun demokratik bir hak olduğunu söyleyerek yürüyüşümüzü gerçekleştirdik” dedi.

BursaMuhalif.com