Nilüfer’de 1 Eylül etkinliklerinden kardeşlik mesajları

Bursa’da 1 Eylül Dünya Barış Günü bugün hem şehir merkezinde hem de Nilüfer’de gerçekleştirilen etkinler üzerinden halkın yoğun katılımıyla gerçekleşti. Şehir merkezindeki eylemler sonrasında emek ve demokrasi güçlerinin yanı sıra Nilüfer Kent Konseyi’nin de çağrıcılığını yaptığı etkinliklerle 1 Eylül protestoları devam etti. 

IMG-20140902-WA0013

Nilüfer Kent Konseyi bu akşam 1 Eylül Dünya Barış Günü etkinlikleri kapsamında ‘Savaşa Karşı Barış Yürüyüşü’ gerçekleştirerek ‘Aşkla, vicdanla, doğayla, haklarla, halklarla, özgürlüklerle BARIŞ’ pankartı arkasında bir araya gelen kitleyle savaş karşıtlığına dikkat çekti. Kent Konseyi önünden başlayan yürüyüş 3 Fidan Gençlik Parkı’na varıncaya kadar devam etti. Gezi’de bildiğimiz yeryüzü sofralarının benzeri hazırlanan barış işareti üzerinde kurulan ‘Barış Sofrası’ ile devam eden etkinlikte Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, kardeşlik ve barış mesajlarıyla gelenleri selamladı.

Bozbey’in konuşması sonrasında Nilüfer Kent Konseyi üyeleri sahne alarak, şarkılarıyla geceye devam ettiler. ‘Savaşa Hayır’ ve ‘Bir Şey Yapmalı’ şarkılarıyla büyük beğeni toplayan grubun şarkıları sonrasında Nilüfer Kent Konseyi’nin düzenlediği 1 Eylül Dünya Barış Günü etkinlikleri sona erdi.