MMO’da zafer ‘Çağdaş Mühendisler’in

Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB) Yerleşkesi’nde dün başlayan MMO Bursa Şubesi 14. Olağan Genel Kurulu bugün yapılan Şube Yönetim Kurulu ve MMO Genel Merkez Delege seçimleri ile tamamlandı.

Seçimlerde İbrahim Mart’ın Başkan Adayı olduğu ‘Çağdaş Mühendisler’in listesi 2508 geçerli oyun 1647’sini alarak yeniden MMO Şube Yönetimine seçildi. Seçimde Birlik Grubu listesine ise 861 oy çıktı.

MMO Genel Merkez Delege seçiminde ise ‘Çağdaş Mühendisler’in listesi 2342 geçerli oyun 1557’sini alırken, ‘Birlik Grubu’nun listesi 785 oyda kaldı.

Seçimlerin sonuçlanmasının ardından meslektaşlarına teşekkür konuşması yapan İbrahim Mart, Genel Kurul öncesi bunun sadece bir seçim olmadığına dikkat çektiklerini belirterek, sonucun meslek odalarını etkisizleştirmeye ve mesleği itibarsızlaştırmaya çalışan AKP iktidarına bir yanıt olduğunu söyledi. Bu sonucun karanlığa karşı aydınlığın mücadelesini veren meslektaşlarının başarısı olduğunu kaydeden Mart, “Çağdaş Mühendisler iktidarın mesleğimizi ve odalarımızı tahrip etme girişimlerine ‘dur’ demiş, ihtar vermiştir. Bu başarıyı dilerim tüm Türkiye’de yaşarız” dedi.

Türkiye’nin bağımsızlığı, kalkınması, çağdaşlaşması, hakça bölüşüm, barış ve demokratikleşmesi için mücadelelerine devam edeceklerini belirten İbrahim Mart, “Padişahım çok yaşa demeyeceğiz, kral çıplak demeye devam edeceğiz” diye konuştu.

‘Çağdaş Mühendisler Grubu’nun MMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Asil: İbrahim Mart, Fikri Düşünceli, Ferudun Tetik, Fikret Çaral, Devrim Tutku Ateş, Yaşar Muratcan Tek, Özgür Cihan Berk

Yedek: D. Alpaslan Gürbüzer, A. İhsan Taşkınsel, Maksut Makarç, Dilek Önelge, Yasemin Yeşil, Esengül Basut, Ercan Masta