Liseliler Tayyip Erdoğan’a karnesini verdi

Liselilerin İstanbul Erkek Lisesi’nde başlattığı karanlığa karşı aydınlık çağrısı hızla yayılırken, Bursa’da da Liseli Genç Umut üyeleri bugün Recep Tayyip Erdoğan’a karnesini verdi.

13466345_1090734341001685_9185623282039178999_n

2016 Eğitim öğretim yılı bitiminde Liseli Genç Umut üyeleri bugün Bursa AKP il binası önündeydi. Cinsiyetçiliğe, paralı eğitime, çocuk işçiliğe, bilim düşmanlığına karşı okullarına sahip çıkan ve her geçen gün yayınladıkları bildirilerle karanlığa karşı umut olan liseliler Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verdikleri karne ile yaşadıkları baskıcı eğitimi ortaya koydular.

Liseli Genç Umut adına basın açıklamasını yapan Eylem Toscu “AKP koca bir nesli gerici, cinsiyetçi, laik olmayan, eğitim politikalarıyla yozlaştırmaya çalışıp kendilerinin istediği gibi dindar ve kindar bir nesil yetiştirmek istiyor. Bilimsellikten ve akılcılıktan uzak bir eğitim sistemiyle biz liselileri sorgulamayan bireyler haline getirmeye çalışıyor.” diyerek basın açıklamasına başlayan Eylem Toscu “Başta belirttiğimiz gibi eğitim sistemi böylesine gerici ve bilimsellikten uzaklaştıranlara karşı biz liseliler mücadele edeceğiz. Liselerimizi gericiliğe teslim etmeyeceğiz.” dedi.

BursaMuhalif.com