KMO Bursa için Çağdaş Mühendisler adaylıklarını açıkladı

TMMOB’a bağlı meslek odalarının genel kurulları yaklaşırken adaylık açıklamaları bir bir gündeme düşüyor. Bugün(5 Ocak) Kimya Mühendisleri Odası Bursa Şubesi yönetimine aday Çağdaş Mühendisler grubu adaylığını açıkladı.

12494661_901235069989753_975778805205290098_n

TMMOB Kimya Mühendisleri Odası Bursa Şubesi yönetimine aday olan eski başkanlarından Ali Uluşahin ve ekibi bugün(5 Ocak) Bursa Akademik Odalar Birliği’nde basına adaylıklarını açıkladı. Üye sayısı bin 200 olan Balıkesir ve Çanakkale illerindeki kimya mühendislerinin de bağlı olduğu KMO Bursa Çağdaş Mühendisler Grubu adına konuşan Ali Uluşahin, “Ülkemiz önemli bir sanayileşme ve teknolojik değişim sürecinden geçmektedir. Özellikle, içerisinde bulunduğumuz Marmara Bölgesi’nde birçok sanayi yatırımı planlanmaktadır. Bizler, sanayinin en önemli unsuru kimya mühendisleri olarak sanayileşme içerisinde çalışma alanı bulabilmekteyiz. Ancak bilindiği gibi Avrupa Birliği ülkeleri kirletici sanayiyi sınır dışı etmek istemektedir. Onlara göre işgücü kaynağımızın ucuz olması, Boğazlarımız, coğrafi konumumuz sebebiyle kendi yatırımlarını ülkemize yönlendirmektedirler. Bizleri bekleyen bu tempolu dönemde, meslek odamızın faaliyetlerini doğru amaçlar üzerine kurgulamanın hayati önem taşıdığına inanıyoruz.” dedi.

Yönetimde kadın oranına, yaş ortalamasına dikkat eden Çağdaş Mühendisler KMO’ya adayız

12391201_851750444937842_8767351563502645339_n

“Rekabette meslektaşlarımızı geliştirecek projeler üretmeli, diğer yandan doğal yaşam alanlarımızı kirletenlere karşı bilimin ışında mücadele edilmeli” diyen Uluşahin, Çağdaş Mühendisler olarak oda üyelerinin beklentilerine cevap vermeye hazır olduklarını belirtti. Üyelerin gelişimi için gerekli eğitim çalışmalarının yapılacağını, 6269 Sayılı Kimyagerlik ve Kimya Mühendisliği hakkında kanunun uygulanmasını sağlayacaklarını ifade eden Ali Uluşahin, KMO Bursa Genç’i daha aktif hale getirerek, öğrencilere gerekli desteği sunacaklarını söyledi.

Kentine, havasına, suyuna sahip çıkan bir meslek odası olacaklarının ve bunun için bilimin ışığında mücadele edeceklerini aktaran Uluşahin, Çağdaş Mühendisler grubu olarak belirledikleri yönetimde kadın üye oranının %36 olduğuna dikkat çekti. Çağdaş Mühendisler olarak KMO Bursa yönetimine aday olduklarını ifade eden Ali Uluşahin, aday yönetim olarak yaş ortalamasının 39 olduğunu belirterek, odayı daha ileri seviyeye taşımak için ne gerekiyorsa yapacaklarını belirtti.

 

BursaMuhalif.com