Katliam protestoları Bursa’da devam ediyor

Ankara’da Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi’nde meydana gelen patlama sonrası Bursa sokakları “Katil Erdoğan” sloganlarıyla yankılanıyor.

12107252_502025203304178_3966903114851735597_n

İki günlük grev kararı alan DİSK, KESK, TMMOB, TTB ve Bursa muhalefeti bu akşam saatlerinde Setbaşı Şehir Kütüphanesi önündeydi. “Katil Erdoğan” sloganlarıyla yürüyen halk Heykel Meydanı’na yürüdü.

Heykel’de Atatürk Anıtı arkasında açıklama yapan emek ve meslek örgütleri greve katılım gösteren herkese, hayatı durdurma çağrısında bulundu. Eyleme katılanların güvenliğini yine halk kurduğu güvenlik zinciriyle kendisi aldı.

Kitle adına açıklamada bulunan DİSK Güney Marmara Bölge Temsilcisi Ayhan Ekinci, “Türkiye Cumhuriyeti tarihinin bugüne kadarki en kanlı ve en vahşi terör saldırısını şiddetle kınarken, bu saldırıları gerçekleştirenlerin ve arkasındaki güçlerin her kim olursa olsun bir an önce ortaya çıkarılmasını ve yargılanmasını talep ediyoruz.” dedi.

Grevin 2. gününde yine sokaktayız

“Bizler, terörle katledilenlerin failleri bulunsun istiyoruz ve adalete teslim edilsin derken, henüz acıları dinmeden, daha kanları kurumadan şimdi adı ‘barış ve kardeşlik’ olan mitingde, göz göre göre 7’sinden 70’ine insanlarımız paramparça edildi.” diyen Ekinci, bu acımasız ve alçakça saldırılara karşı direnmek emeğiyle geçinmek zorunda olanların başlıca görevi olduğunu ifade etti.

Grevin sürdüğünü belirten Ekinci, 13 Ekim Salı günü için de Setbaşı’nda buluşarak katliama karşı eylemlerin süreceğini belirtti.

Kesinbilgi16.com