Irkçı Bursaspor taraftarlarından Amedspor taraftarına saldırı çağrısı

31 Ocak Pazar günü Timsah Arena Stadyumu’nda oynanacak olan Bursaspor – Amedspor maçına Bursaspor taraftar gruplarından olan ‘Dik Duruş Bursaspor’ saldırı hazırlığında. Sosyal medya hesabından Kürt halkına yönelik küfürlü, cinsiyetçi, ayrımcı, tehditkar paylaşımlar yapan grup, maç günü Bursa’da Amedspor’a yönelik faşist saldırı yapılması için çağrıda bulunuyor.

12565491_1056458844374314_3356433003398955308_n

28 Ocak Perşembe günü Başakşehir – Amedspor arasında oynanacak maç sonrasında Bursaspor ile 31 Ocak günü karşılaşacak olan takım belirlenecek. Daha Bursaspor’un karşılaşacağı takım belirlenmeden sosyal medya üzerinden Bursaspor’u destekleyen taraftar gruplarından saldırı hazırlığı açıklaması geldi.

Pazar günü Timsah Arena’da muhtemel karşı karşıya gelecek olan iki takım arasındaki maça Bursalı taraftar gruplarından ‘Dik Duruş Bursaspor’, Facebook hesapları üzerinden açtıkları etkinlik davetiyle taraftarı faşist saldırıya davet ediyor. Tüm bunlara rağmen Bursaspor taraftarlarından başka gruplar ise sağduyu çağrısı yaparak, saldırı çağrılarına kulak kabartılmaması gerektiğini savunuyor.

“Pkk maçında takımı yanlız bırakmıyoruz o stadı NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE DİYE HAYKIRMAYA GELSİN ! HERKEZ BURSANIN GÜCÜNÜ GÖRSÜN !” şeklinde açıklamayla açılan etkinlik sayfasında yapılan paylaşımlarda kişiler yapılacak maça, gelecek taraftar ve oyunculara yönelik saldırı çağrısında bulunuyor. Sosyal medya üzerinde yapılan paylaşımlarla ilgili Bursa Savcılığının soruşturma başlatması bekleniyor.

Ekran Görüntüsü (101)

Ekran Görüntüsü (104)

Ekran Görüntüsü (103)

Ekran Görüntüsü (102)

BursaMuhalif.com