İnegöl’de 280 işçi iş bıraktı

Bursa İnegöl’de Adarad Döküm Ürünleri fabrikasında 280 işçi enflasyon farklarının ödenmemesi nedeniyle bugün iş bırakma eylemine başladı.

İnegöl Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Adarad Döküm Ürünleri A.Ş’nin 4 aya yakın bir süredir enflasyon farkını ödememesi üzerine işçiler iş bıraktı. 280 işçi sabah saatlerinde fabrika önünde bir araya gelerek üretimi durdurdu. İş bırakan işçiler fabrika önündeki bekleyişlerini yönetimden gelecek cevaba bağlı olarak sürdüreceklerini açıkladılar.

İşçiler yaptıkları açıklamalarında Temmuz ayından itibaren kendilerine ödenmesi gereken enflasyon farkının ödenmediğini belirterek, işverenin kendilerine net bir cevap vermediğini söylediler.

İşçiler adına konuşan Özkan Arslantaş, “Bugün itibariyle farkların verileceğini ancak 4.75 değil 2.5 olarak verileceği bizlere söylendi. Yasal farkın 4.7 olması gerekiyor. Bizde bu farkın verilmesini bekliyoruz. Bugün işbaşı yapmadık. Maaşlarımızda zaman zaman gecikmeler oluyor ama her yerde olabilir. Bizim amacımız enflasyon farkını almaktır. Bize yapılan açıklama maaşların bugün yatacağı, enflasyon farklarının da ay sonda yatacağı söylendi. İnşallah bu sorun çözülür bir an önce işbaşı yaparız. 280 civarında işçi arkadaşımız bugün iş bıraktı. 4 aydır enflasyon farkını alamadık. Anlaşma olur diye umuyoruz.” dedi.

BursaMuhalif.com