Herkesi terörist ilan ettikleri yetmedi, komşuyu komşuya düşman edecekler

Geçtiğimiz aylarda Terörle Mücadele Kanunu’na yapılan düzenleme üzerine kurulan “Alo 140 Terör İhbar Hattı” için İçişleri Bakanlığı Bursa’da, “Teröristi ihbar et” şeklinde hazırlanan afişlerle çalışmalara başladı.

12214332_746609575443071_790384625_o

İçişleri Bakanlığı’nca 31 Ağustos 2015’te Resmi Gazete’de yayımlanarak, yürürlüğe giren “Terörle Mücadele Kanunu Kapsamına Giren Suçların Faillerinin Yakalanmasına Yardımcı Olanlara Verilecek Ödül Hakkında Yönetmelik”e göre, suç faillerinin yakalanmasına yardımcı olanlara veya yerlerini, kimliklerini bildirenlere para ödülü verileceği açıklanmıştı.

Öğrencilerin, öğretmenlerin, gazetecilerin, sendikacıların hatta askerlerin bile AKP tarafından terörist olarak yaftalandığı bu dönemde “ALO Terör İhbar Hattı” ile AKP halkı ötekileştirme politikasını hızlandırma çalışmasını Bursa’da uygulamak için adım attı.

Yayınlanan yeni yönetmelik üzerine İçişleri Bakanlığı’nca hazırlanan afişler Bursa’da asılmaya başlandı. Bursa’da Bursaray istasyonlarında ve billboardlarda yapılmaya başlanan afişlemelerle halka ödül karşılığında muhbir olmaları için çağrı yapılıyor. 

BursaMuhalif.com