HDP, Yıldırım’da düzenlediği şölenle halkların karşısına çıktı

Halkların Demokratik Partisi, Bursa Yıldırım’da düzenlediği şölenle halkların karşısına çıktı. 

21099_439573962882636_3362044490474408733_n

HDP Yıldırım İlçe Örgütü’nün Arabayatağı pazar alanında 26 Nisan pazar akşamı düzenlediği halk şöleni halkların ortak iradesinin yansıdığı bir etkinliğe dönüştü. Hozan Kawa, Çerkes sanatçı Sedat Sezan ve Kemal Yağlı’nın sahne aldığı etkinliğe binlerce kişi katıldı. 
 
HDP MYK üyesi Dilek Yağlı, HDP-HDK merkez ve il-ilçe yöneticileri ile HDP adaylarının hazır bulunduğu şölende konuşan adaylar AKP iktidarının ayrımcı politikalarına değinerek, kendilerinin farklı toplumsal kesimlerin temsilcilerini siyasete taşıdıklarını ifade ettiler. AKP’nin dini istismar eden yaklaşımını teşhir eden adaylar Diyanet İşleri Başkanlığı konusunda yapılan spekülatif yorumlara da cevap verdiler. Adaylar, dini istismar eden iktidar partisine karşı dini devlet tekelinden çıkaracaklarını dile getirdiler.
 
HDP İl Eş Başkanı Yüksel Akgün de halkı selamlayarak “Seçim gününe kadar herkes her eve gidip destek istemeli, HDP Bursa’dan barajı yıkarak halkların temsilcilerini meclise taşımalıdır” dedi.
 
“Biz örgütlendikçe AKP kaybedecek, kısa zaman içinde iktidara geleceğiz”
 
Etkinlikte söz alarak halka seslenen Bursa HDP 1. sıra milletvekili adayı Asiye Kolçak da halkla kurdukları temaslarda oldukça fazla ilgi gördüklerini, HDP projesinin kabul gördüğünü belirterek “bütün halkların umudu olduk. Bizi koparamazlar birbirimizden, köylü, kentli, emekçi, gençlik ,kadın  herkesin umudu olduk. Bugüne kadar yapılan ayrımcılığın tek tek hesabını soracağız. Nasıl kardeş olunur herkese göstereceğiz” dedi.  Barış konusunda AKP’nin samimiyetsizliğinin ortaya çıktığını vurgulayan Kolçak “İktidarını güçlendirmeyi amaçlayan AKP partimizin güçlendiğini görünce barış sürecini askıya aldı. Barışı AKP değil halk istiyor, biz meclise giderek bu süreci başarıyla sonuçlandıracağız” dedi. Son dönemlerde partilerine yönelik geliştirilen provokatif yaklaşımların asıl sahibinin AKP  olduğunu  belirten Kolçak, “Tüm provokatif yaklaşımlara rağmen 8 Haziran’da ezilenlerin zaferini ilan edeceğiz. Biz örgütlendikçe AKP kaybedecek, kısa zaman içinde iktidara geleceğiz” dedi. 
 
Açık alanda yapılan şölen geç saatlere kadar sürdü. Hozan Kawa’nın son olarak sahne aldığı sırada coşku doruğa ulaştı. Görsel bir şölene dönüşen etkinlik halaylarla son buldu.