HDP Bursa ‘Temiz siyaset, demokratik seçenek’ için yürüdü

HDP Bursa İl Örgütü Hükümeti istifaya çağırdı ve erken seçim olsun dedi. Bugün (5 Mart) 18.30’da Kent Meydanı’nda toplanan HDP’liler ‘Hırsız Var’ sloganlarıyla çıkış yönünü trafiğe kapatarak Fomara Meydanı’nda bulunan AKP Bursa İl Binası’na yürüdüler.

Yol boyunca HDP’lilerin attıkları ses torpilleri ve sloganlar konusunda emniyet görevlileriyle çokça gerginlik yaşandı. Fomara Meydanı’nda basın açıklamasını okuyan HDP Bursa İl Başkanı Nuri Aysever Başbakan Tayyip Erdoğan’ın AKP Hükümetinin meşruiyetini yitirerek siyasal ömrünü tamamladığını söyledi.

Aysver, “Erdoğan hükemit ile ülkeyi 2002’den beri ittifak halinde yönettikleir Gölün Cemaati arasında baş gösteren iktidar kavgasından ortaya saçılan gerçekler, Başbakan ve ailesi, bakanları ve onların yakıknlarının halklarımızın alın teri ve emeğinden sağlanan kamu kaynaklarını hiçbir ahlaki kayıt tanımaksızın zimmetlerine geçirdiklerini ve paylaştıkların ortaya koyuyor.” kaydetti.

Türkiye’nin çözümsüz olmadığını, demokratik çıkış yolunun, hükümetin istifası, Seçim ve Siyasi Partiler Yasalarının demokratikleştirilmesi ve barajsız şekilde seçime gidilmesi olduğunu bildiren Nuri Aysever, herkesi, hep birlikte Türkiye’de halkların barışını, damokrasiyi ve eşitliği kurmak ve adaleti sağlamak için mücadeleye çağırdı.