Haydi AKP’liler! “Cumhuriyet Mitingi’ne de ulaşımı ücretsiz yapın”

 Ekim CHP, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için ulaşımın ücretsiz olmasını talep etti.

AKP’nin mitinglerinden, Tayyip Erdoğan’ın tüm açılışlarına kadar her türlü AKP etkinliği için kent içi ulaşımı ücretsiz sağlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne CHP’den 29 Ekim çağrısı geldi. Bugün Belediye İl Meclisi toplantısı sonrasında CHP Grup Sözcüsü Erdal Aktuğ’un imzasıyla verilen dilekçede, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mitingi için ulaşımın ücretsiz olması talep edildi.

Verilen dilekçede şu ifadelere yer verildi:

Türkiye Cumhuriyeti’nin doğum günü 29 Ekim 1923’tür. Büyük bir milli mücadelenin ardından, Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ilan edilen Cumhuriyet, Türk Milletini daha eşit, özgür, bağımsız, çağdaş demokratik kılmış ve halk iradesinin başa geçmesini sağlamıştır. Bu gün, sadece bir ulusun yönetim biçimini değiştirdiği değil, kaderini ve tüm dünyaya karşı duruşunu gösterdiği, zaferini ilan ettiği gündür. En büyük devrim Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmaktır.

Bu nedenlerle; bütünlüğümüzü, demokrasimizi tehlike olarak görenlere inat, bu yıl daha coşkulu kutlayacağımız 29 Ekim 2016 günü, 7 Ağustos 2016 Demokrasi Mitingi günü olduğu gibi, Bursa’da, Metro ve Belediye otobüs seferlerinin ücretsiz olması hususunda gereğinin yapılmasını arz ederiz.

Büyükşehir’in CHP’nin bu talebine ne yanıt vereceği şu an için belirsiz. Ancak, bugüne kadar tüm AKP mitinglerine katılımın sağlanması için ücretsiz ulaşımın sağlandığı, hatta mitinge gidenlere, gidecek olanlara gün boyu geçerli olan ücretsiz Bukartların dağıtımının yapıldığı tüm Bursa halkı tarafından biliniyor. Son olarak Tayyip Erdoğan’ın 22 Ekim günü Bursa’ya geldiği miting için de Büyükşehir’in ulaşımı ücretsiz sağlamıştı. Mitingin üzerinden geçen bir haftada Büyükşehir’in 29 Ekim için tutumunun ne olacağı şu an için bilinmiyor.

AKP mitingine gideceklere bedava Bukart

İşe, okula parayla mitinge bedava!

BursaMuhalif.com