Halitpaşa Mahalle Meclisi’nden ilkyardım bilgilendirmesi

Mudanya Kent Konseyi Halitpaşa Mahalle Meclisi, yeni dönemin ilk toplantısında, Dr. Tanju Elagöz tarafından “İlkyardım ve müdahalesi” konulu sunumla mahalle sakinlerini bilgilendirdi.

14608754_1839944689570048_7493505397968849733_o

Mudanya Kent Konseyi Halitpaşa Mahalle Meclisi, yaz sezonu dolayısıyla ara verdiği aylık meclis toplantılarına yeniden başladı. Halitpaşa Mahalle Muhtarlığı ile mahalle sakinlerinin katılımıyla düzenlenen toplantı İkbal-Betül-Ali İhsan Çilingiroğlu Ortaokulu’nun konferans salonunda yapıldı.

Mahalle Muhtarı Selma Yarar ile birlikte Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi ve Halitpaşa Mahalle Meclisi Sorumlusu Metin Aytürk’ün de hazır bulunduğu toplantıda, Halitpaşa’nın genel anlamda çevre, yol, elektrik ve diğer sorunları görüşüldü. Yeni talep dilekçelerinin Kent Konseyi Yürütme Kurulu’na iletilmesine karar verilirken, daha önce sakinlerden alınan önerilerin kurum ve kuruluşlar nezdindeki sonuçları hakkında bilgi verildi. Meclis sorumluları, mahallelilerin ortaklaşa çalışmalar gerçekleştirebilmesi ve oluşturulan görüşlerin ilgili kurumlara iletilebilmesi için bir araya gelinen mahalle meclislerine katılımın önemine dikkati çekti.

İlkyardımı herkes uygulayabilir

Toplantının etkinlik bölümünde ise, mahalleye yeni katılım sağlayan Dr. Tanju Elagöz tarafından sakinlere, “İlkyardım ve müdahalesi” konusunda bir sunum yapıldı. Yaşamın her alanında ilk yardımın gerekli olabildiğini ifade eden Dr. Elagöz, “İlk yardımı herkes uygulayabilir. Ancak önemli olan ne zaman lazım ve ne zaman yapılması gerekir onun kararını verebilmektir” dedi.