Görükle’de Komünist Gençlik’in standına faşist saldırı

Komünist Gençlik’in Görükle’de başlattığı Sosyalizm Üniversitesi’ne çağrı yapmak için açtıkları standa dün (9 Mart) bir grup faşist saldırdı, saldırı Komünist Gençlik tarafından püskürtüldü

Komünist Gençlik’in emperyalizme ve paranın saltanatına karşı aydınlanma mücadelesine de dikkat çektikleri “Sosyalizm Üniversiteleri” çalışması kapsamında Görükle’de yapacakları ‘Türkiye dinselleşmeye hapsedilebilir mi?’ konulu etkinliğe çağrı yapan bildiriler dağıtıyor, standlar açıyorlar. Dün (9 Mart) Görükle Kazım Koyuncu Sanat Sokağı önünde Komünist Gençlik’in açtığı ‘Sosyalizm Üniversiteleri’ standına kendilerine “Turancılar/Genç Atsızlar” diyen bir grup faşist, saldırıda bulundu.

Sol.org.tr’nin haberine göre stand çalışması yapan Komünist Gençlik üyelerine önce küfür ederek sataşan faşistler daha sonra çalışma materyallerinin bulunduğu standa saldırdı.

Kendilerinin “polis tarafından korunduğunu” itiraf eden faşitlerin saldırısı, Komünist Gençlik tarafından püskürtülürken, çevredeki sivil polislerin yaşananları izlediği öğrenildi.

Daha sonra olay yerine gelen resmi kıyafetli polislerin 2 kişiyi gözaltına aldığı bildirilirken, faşistlerin saldırısına boyun eğmeyen Komünist Gençlik üyeleri ise çalışmalarına kaldığı yerden devam etti.

BursaMuhalif.com