Geçit Kavşağı’nın açılması için toplanan imzalar teslim edildi

Bursa – Mudanya karayolundaki Geçit Kavşağı’nın kapatılmasına isyan eden bölge halkı, yeni düzenlemenin kaldırılması için topladığı imzaları Nilüfer Kent Konseyi aracılığıyla Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Valiliği’ne teslim etti.

3111

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Kurulu kararınca Geçit Kavşağı doğu – batı aksının trafiğe kapatılması, bölge halkını isyan ettirdi. Geçtiğimiz günlerde Nilüfer Kent Konseyi, Ahmet Yesevi ve Balat Mahalle Komiteleri, mahalle esnafı ve sakinleri, karara tepki göstermek amacıyla basın açıklaması yapmış ve ardından da imza kampanyası başlatmıştı.

Yaklaşık bir ay önce başlatılan kampanyada toplanan 1000’i aşkın imza, Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Şazi Çavuşoğlu,  Ahmet Yesevi ve Balat Mahalle Komite temsilcileri ile bölge halkı tarafından Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Bursa Valiliği’nin ilgili birimlerine teslim edildi. UKOME Şube Müdürü Selahattin Dinç ile de görüşen heyet, Geçit Kavşağı’nın kapatılmasının ardından yaşadıkları sıkıntıları aktardı.

Bölge halkının can güvenliği yok

Balat, Ahmet Yesevi, Minareli Çavuş, Geçit ve Emek Mahalleleri’nin uygulamadan mağdur olduğunu belirten Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Şazi Çavuşoğlu, “Geçit Kavşağı’nın kapatılmasıyla birlikte trafik, Korupark Kavşağı, Organize Sanayi Bölgesi içindeki yollara, Ata Bulvarı’na, Özdilek arkasındaki caddeye ve Balat Kavşağı’nda yoğunlaştı. Bölge halkının şikayetleri yok sayıldı. Mahalle muhtarlarımızın 18 bin imzalı başvurularına cevap verilmedi” dedi.

Kavşağın kapatılmasının trafiğe olumlu katkı sağlamadığını ifade eden mahalle sakinleri de, “Binlerce insan her gün işine gidip gelirken ya da çocuğunu okula götürürken eziyet çekiyor” ifadelerini kullandı.

Kavşağın kapatılmasıyla birlikte can güvenliğinin de ortadan kalktığını savunan mahalle sakinleri, “Geçit Kavşağı’nda ki mevcut sorunların giderilmesi için gerçek anlamda bilimsel bir çalışma yapılmasını, bunların bizlerle paylaşılıp görüşümüzün alınmasını, bu gerçekleşinceye kadar da kavşağın eskisi gibi trafiğe açılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

BursaMuhalif.com