Esenevler Halkevi Yaz Okulu çocuklarından ‘Barış Şenliği’

Halkevleri Yaz Okulları tüm ülkede yaz aylarında gönüllü öğretmenler aracılığıyla öğrencilerle buluşmaya devam ediyor. Bu yıl Yıldırım, Nilüfer şubeleri dışında Erikli-Esenevler Halkevi şubesinde de yürütülen yaz okulu dün(31 Ağustos) akşam gerçekleştirilen ‘Barış Şenliği’ ile sona erdi. 10376937_687048078030849_6499605599487596756_n

Erikli-Esenevler Halkevi Yaz Okulu öğrencileri, bir ay boyunca gönüllü öğretmenlerle birlikte bilim, kültür, sanat dersleriyle birlikte hem eğlenip, hem ürettiler. Bu yıl Esenevler Mahallesi’nde 60 öğrenciye ulaşan ve dün gece Üçgen Park’ta gerçekleşen ‘Barış Şenliği’ ile sona erdi.

Erikli-Esenevler Halkevi adına konuşan Ahmet Keskin, tüm gönüllülere ve emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Keskin, çocukların geleceğini karanlığa teslim etmeyeceklerini ve halkların kardeşlik içerisinde yaşayacağı günler  için mücadele edeceklerini belirterek konuşmasını sonlandırdı. Konuşma sonrasında yaz okulu çocukları öğretmenlerine ve onları izlemeye gelenlere  teşekkür ederek sahneyi Grup Efkar’a bıraktı. Barış türküleriyle sahne alan grup sonrasında çocuklar, ürettiklerini sergilemek için tekrar sahnedeydi. Halk oyunları ve barış şiirleriyle izleyicilerden büyük alkış alan çocuklar en son korolarıyla geceye son verdiler.