Emek haberleri yapan BursadaBugün emek hırsızlığı yapıyor

Ajans abonelikleri ile kopyala/yapıştır gazeteciliği yapan internet sitelerinden olan Bursadabugun.com, emek hırsızlığı yapmaya devam ediyor.

bursadabugun1

Birbiri ardına mantar gibi sayıları artan internet haber siteleri ve günlük gazetelerin, ajans haberlerini kopyala/yapıştır yöntemiyle yürüttükleri işletme kafası, özgür yayın yapan internet gazetelerinin emeklerini çalmaya devam ediyor. Daha önce Kesinbilgi16.com’un özel haberlerini ajanstan satın aldıkları gibi noktası virgülüne kopyalarak çalan Bursadabugün internet gazetesinin bu uygulamasını Lodoshaber.com ifşa etmiş, kendi özel haberlerini çalan Bursadabugün’ü teşhir ederek, yönetimini bu uygulama nedeniyle uyarmıştı.

Ekran Resmi 2016-02-22 21.41.09

İsmi daha önce Kesinbilgi16.com olan internet gazetemiz BursaMuhalif, hiçbir ajans haberi kullanmadan özgür yayın yapmakta, yaptığımız haberlerin büyük bölümü kendimize ait olmasına rağmen çalarak kendi sitesinde “Bursadabugün” imzasıyla yayınlayan Bursadabugun.com internet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yaman Kaya’yı defalarca uyarmış, tekrarlanması halinde emek hırsızlığı yaptığını ifşa edeceğimizi bildirmiştik.

Son olarak Sol.org.tr internet gazetesi Bursa muhabirinin özel haberini, noktası virgülüne yayınlayan Bursabugun.com internet sitesinin yaptığı hırsızlık bardağı taşıran son damla olmuştur.

Muhabir arkadaşımız Bursadabugun.com internet sitesinin künyesinde bulunan telefon numarasını aradığında kendisine hakaret ettiklerini, umursamadıklarını ve hatta daha da ileri giderek ‘Kime şikayet edersen et’ şeklinde hırsızlıkları yetmiyormuş gibi bir de hem suç hem güçlü tavrıyla hareket ettiğini bize bildirdi.

İnternet sitelerinde “Bursa’da işçi kıyımı” başlığı emek haberi yayınlarken noktası virgülüne emek hırsızlığı yapan ve bunu mütemadiyen tekrarlayan Bursadabugun.com internet sitesini, konuda uyaran muhabir arkadaşlarımızı tersleyerek, hakaret eden çalışanını ve buna engel olmayan Genel Yayın Yönetmeni Yaman Kaya’yı kınıyoruz.

BursaMuhalif