Eğitim Sen’e yapılan baskın Bursa’da protesto edildi

Bugün Eğitim Sen Genel Merkezi’ne polisin yaptığı hukuksuz baskın Bursa’da protesto edildi.

image

Polisin sabah saatlerinde Eğitim Sen Genel Merkezi’ni basarak içerideki yaralı Kobane’lileri gözaltına almasına Bursa’da emek ve demokrasi güçleri tepki gösterdi. Bugün (25 Temmuz) 19.00’da Heykel’de toplanan Bursalılar “Baskılar bizi yıldıramaz” sloganları attı.

Basına açıklamada bulunan KESK Bursa Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Ergül Çiçek “AKP’nin savaş politikalarının yeni hedefi sendikalar ve demokrtik kitle örgüleri olmuştur.” Dedi.

Bugün Eğitim Sen Genel Merkezi’nin polis tarafından yasa dışı olarak aranmak istendiğini, izin verilmemesi üzerine iç güvenlik yasası dayanarak gösterilerek zorla aramaya başlandığını söyleyen Çiçek, bu yapılan saldırının Eğitim Sen’e yönelik bir gözdağı olduğunu ve kabul edilmesinin mümkün olmadığını dile getirdi.

Çiçek “Yıllardır IŞİD çetelerine lojistik destek sağlayan, tırlar dolusu silah gönderenler, son olarak Suruç’ta 32 kişinin katledilmesini engelleyemeyenlerin, bugün Türkiya’yi koşar adım savaşa sokmak isteyenler yerine sendikaları, demokratik kitle örgütlerini ve muhalif basını hedef olarak belirlemiş olması, AKP’nin maskesini bir kez daha düşürmüştür” diye konuştu.