Eğitim Sen baskıya, sürgüne karşı yollarda

Eğitim Sen baskı, sürgün, soruşturma ve cezalara son verilmesi talebiyle 12 Temmuz’da Aydın’da başlattığı Ankara yürüyüşünün 3. gününde Bursa’daydı. Eğitim Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca, Eğitim Sen’e yönelik baskıcı ve ayrımcı uygulamaları karşı mücadelenin artarak süreceğini ifade etti

Bursa2

Eğitim Sen’in baskı, sürgün, soruşturma ve cezalara son verilmesi talebiyle Ankara yürüyüşünü başlattığı Aydın’dan Bursa’ya geldi. Burada şehir merkezinden Milli Eğitim Müdürlüğü’nün önüne yürüdü.

Aralarında Eğitim Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca, Genel Örgütlenme ve Yükseköğretim Sekreteri İsmail Sağdıç, Merkez Kadın Sekreteri Ebru Yiğit ve Eğitim Sen Genel Meclis üyelerinin de bulunduğu yürüyüş kolu bugün İzmir’den Bursa’ya geçti. Burada şehir merkezinden Milli Eğitim Müdürlüğü önüne davullarla yürüyüş yaptı.

“Ayrımcı uygulamalara karşı mücadelemiz sürecek”

Bursa3

Kamuran Karaca burada yaptığı açıklamada, baskı, sürgün ve soruşturmalara karşı başlatılan yürüyüşün, tüm engelleme girişimleri ve polis barikatlarına rağmen kararlılıkla sürdüğünü söyledi. Yürüyüşün bugünkü durağının Bursa olduğunu belirten Karaca, Eğitim Sen’e yönelik baskıcı ve ayrımcı uygulamaları karşı mücadelenin artarak süreceğini ifade etti.

Karaca, Aydın-Ankara yürüyüşü sonrasında, baskı, sürgün, soruşturma ve cezalara son verilmesi ve bu hukuksuzluğun durdurulması talebimizi iletmek için Milli Eğitim Bakanı’ndan randevu talep ettik. Talebimize henüz yanıt alamadıklarını da belirtti.

BursaMuhalif.com