Dersimiz: ‘Emek En Yüce Değerdir!’

Eğitim Sen Bursa Şubesi aldığı kararla Bursa’da günlerdir hakları için sarı sendikaya ve patronlara direnen metal işçilerine destek için girdikleri derslerin konusunu ‘Emek en yüce değerdir!’ olarak belirledi.

11247614_1635200390048839_2277958169213441741_o

Eğitim Sen Bursa Şubesi aldığı kararla Bursa’da günlerdir hakları için sarı sendikaya ve patronlara direnen metal işçilerine destek için girdikleri derslerin konusunu ‘Emek en yüce değerdir!’ olarak belirledi. Konuyla ilgili Kesinbilgi16.com’a konuşan Eğitim Sen Bursa Şube Başkanı Güney Özkılınç, bugün (20 Mayıs) 7. günü dolan metal direnişini selamlamak için böyle bir ders yaptıklarını söyledi. Metal işçilerinin eyleminin tüm Bursa’yı etkilediğini ve hatta Kocaeli’ndeki bazı fabrikalara bile sıçradığını belirten Özkılınç, Bursalı eğitimciler olarak yaptıkları basın açıklamalarının yanı sıra bu onurlu direnişe destek vermek adına derslerde öğrencilere bir saat ‘Emek en yüce değerdir’ konusun anlattıklarını ifade etti. Örgütlü oldukları okullarda Eğitim Sen üyesi öğretmenlerle yaptıkları ‘Emek en yüce değerdir’ dersleri ile öğrencilerin, gençlerin, metal işçilerinin sürdürdüğü bu onurlu direnişin değerini anlamalarını sağlamaya çalıştıklarını bildiren Güney Özkılınç, 200 bin kişinin hayatını etkileyen bu direnişi tekrar selamladı.

Bugün metal işçilerinin direnişini sınıflarının tahtalarına ‘Emek en yüce değerdir!’ yazarak selamlayan Bursalı öğretmenlerden görüntüler;