Kategoriler
Bursa'dan Haberler İşçi - Sendika Manşet

Delphi-Aptiv fabrikasında 36 işçi karantinada

Bursa’da Türk Metal Sendikasının örgütlü olduğu Delpi-Aptiv fabrikasında 15 günde 3 işçi COVİD-19 virüsden ötürü yaşamını yitirmişti. 

Fabrika tarafından yapılan açıklamada bugüne kadar 41 çalışanın virüse yakalanıp iyileştiği, 36 çalışanın karantinada olduğu ve 1 çalışanın ise hastanede tedavi gördüğü söylendi.

Fabrikada yaşanan vakaları ve son durumun ne olduğunu sorduğumuz Delphi-Aptiv fabrika sözcüsü Sarah McKinney BursaMuhalif’in sorularını yanıtladı.

Delphi-Aptiv sözcüsü Sarah Mckinney imzasıyla atılan mailde, “ Üç vardiyada dezenfaktan ve temizlik işlemlerinin yapıldığını, vardiya girişlerinde termometre ile günlük olarak ateş ölçümlerinin yapıldığı, sosyal mesafeyi sağlandığı ve fiziksel teması engellendiği, çalışanlara vardiya girişlerinde ikişer adet cerrahi maske ve kişisel koruyucu ekipman (PPE) sağlanmakta hijyen ve iş güvenliği uygulamaları konularında sürekli eğitim verdiklerini” söyledi.

Fabrikada kaç işçide COVID-19 vakasının görüldüğü sorusuna ise, “Şu anda, Covid19 testi yapılan, sonucu pozitif olan ve evde iyileşen 41 çalışanımız var. Bir çalışanımız da virüs nedeniyle hastanede tedavi ediliyor. Güvenlik protokollerimize göre ihtiyati tedbir amaçlı yakın temas olarak tanımlanan 36 çalışanımızdan da kendilerini karantinaya almalarını talep ettiklerini” söyledi.

Vakalar karşısında üretimin durdurulup durdurulmayacağı sorumuz ise  Delphi-Aptiv sözcüsü Sarah Mckinney tarafından cevapsız kaldı.

BursaMuhalif.com/Sibel Kahraman