Dedeler Parkı’nda direniş yıkımı durdurdu – Video haber

Bursa Teleferik Dedeler Parkı’nı ortadan kaldırmak için gelen polis ve zabıta destekli yıkım ekipleri halkın direnişiyle parktan çıkarıldı.

12207709_673578716114790_849456875_n (1)

2014 Aralık ayından bu yana Teleferik A.Ş’ye devredebilmek için Dedeler Parkı’nı yıkmaya çalışan Büyükşehir Belediyesi bu akşam tüm yargı kararlarına rağmen parka saldırdı. Daha önce DOĞADER ve Bursa Barosu Çevre Komisyonu tarafından yürütmeyi durdurma kararı üzerine Bursa Büyükşehir Belediyesi Haziran 2015’te meclis kararıyla plan değişikliği yaptı. Yapılan plan değişikliğinde halkın yararının göz ardı edilmesi üzerine plan değişikliği için de bir dava açıldı. 

Davanın sonucunu daha beklemeden parkı yıkmak isteyen Büyükşehir Belediyesi bu akşam saat 20.00 sıralarında zabıta ve polis ekipleriyle parka girdi. DOĞADER, avukatlar ve halk ile yıkım ekipleri arasında çıkan tartışma üzerine polis olaya müdahale ederek direnenleri parktan çıkardı. Bunun üzerine yargı kararlarını dikkate almayan yıkım ekipleri savcılıkla görüştürülerek müdahale engellendi. Parkta çalışmalar durduruldu.

Teleferik A.Ş’nin sıkıştırdığı trafiğin suçu Dedeler Parkı’na yükleniyor

BursaMuhalif.com