CHP’li Karaca’dan Osmangazi Belediyesi’ne sosyal belediyecilik önergeleri

CHP Osmangazi İlçe Teşkilatı, Osmangazi Belediyesi’ne verdiği önergelerle sosyal belediyecilik için adım atılmasını istiyor.

Bursa’nın 826 binlik nüfusu ile merkez ilçelerinden biri olan Osmangazi’deki eksikliklere CHP Osmangazi İlçe Örgütü dikkat çekiyor. CHP Osmangazi İlçe Teşkilatı, bugün Mayıs ayı Belediye Meclis Toplantısı’nda verdiği önergelerle kadınlar ve çocuklar ile ilgili çalışmaları, Ramazan ayı erzak paketlerini gündeme getirdi.

Osmangazi İlçe Başkanı İsmet Karaca, Belediye Kanunu’nun 14. maddesine göre, nüfusu 100.000’in üzerinde olan belediyelerin bu konukevlerini açma zorunluluğuna işaret etti. 400 bin kadının bulunduğu ilçede kadın ve çocuk sığınma evinin bulunmadığını belirten Karaca, belediyenin ivedilikle tüm teçhizatları ve personeli temin ederek sığınma evini hayata geçirmesini talep etti.

CHP’liler aynı zamanda Ramazan ayında dağıtılan erzak paketleri hakkında bir çalışma yapılıp yapılmadığını da meclis gündemine aldı. Geçen yıl dağıtımlara yönelik çok sayıda şikayetin bulunduğunu belirten Karaca ve Asa önergedeki sorularla, bu yıl herhangi bir çalışmanın bulunup bulunmadığını, paketlerin içeriğini, maliyetlerini ve dağıtımda hangi koşulların dikkate alındığını, bu konuda yazılı bilgi verilmesini istediler.

AKP’li Osmangazi Belediyesi’nin verilen önergelere dair vereceği cevabın ve çalışmaların ne olacağı merakla bekleniyor.

CHP Osmangazi İlçe Örgütü’nün verdiği önergeler:

Scan10001

Scan1

BursaMuhalif.com