CHP Bursa gençliğinde yeni ses ‘Taban Gençlik Hareketi’

1 Kasım Genel Seçimlerine doğru giderken Bursa CHP’de Taban Gençlik Hareketi’nden İsa Şentürk’le görüştük. Şentürk, Taban Gençlik Hareketi olarak 1 Kasım seçimlerine giderken CHP’nin gençliğini daha aktif hale gelmesi için çalıştıklarını ifade etti. 

12092551_10206817060398082_589805649_n

Taban Gençlik Hareketi tam olarak nedir? 

Bursa’da CHP Gençlik kollarının yeteri kadar faal olmadığını kanısında olan gençler olarak bir araya geldik. Gençlik Kolları’na alternatif olmak amacında olmamakla beraber, gençlerin ötekileştirmeden, bir arada çalışabileceği ve tabanın sesi olacağı bir hareket kurduk.

CHP içerisinde neden böyle bir oluşuma ihtiyaç duyuldu?

Gençlik kollarında “küçük olsun ama benim olsun” anlayışı çok fazla. Bu da partinin gençlik kollarını büyütmenin, çalışmalarını hızlandırmanın önüne geçen en büyük engel. Gençlik kollarının yetersizliğine karşı bizler de partinin daha aktif hale gelmesinden yana olan gençler olarak bir araya gelerek Taban Gençlik Hareketi’ni oluşturduk. Taban Gençlik Hareketi’nin en önemli özelliği kimseyi ötekileştirmeden, adanmışlıkla çalışabilen CHP gençliğini harekete geçirmek için kurulmuş olmasıdır.

Taban Gençlik Hareketi olarak önümüzdeki dönemde ne gibi hedefleriniz var?

Bursa’nın pek çok problemi var. Kentin hemen hemen her yerinde ciddi sorunlar barınıyor ve partililer bu konulara karşı ilgisiz kalıyor. DOSAB Termik Santrali, Dedeler Parkı, İhsaniye Parkı, baz istasyonları ve daha pek çok kentin yaşam alanlarına yönelik saldırılara karşı CHP gençliği olarak hareket edilmesi gerekiyor. Ancak bu konuda yetersiz kalındığını gören gençler olarak bir araya gelen bizler bu konuda harekete geçmeyi düşünüyoruz. CHP tabanındaki gençleri ötekileştirmeden daha faal hale getirmek için kentin sorunlarına eğilmeyi planlıyoruz.

Ülke yeni bir sürecine girdi, Taban Gençlik Hareketi olarak 1 Kasım seçimleri için ne yapacaksınız, nasıl bir gündemle hareket edeceksiniz?

CHP, 7 Haziran Genel Seçimlerinden bu yana uzlaşıya ve diyaloğa açık bir yapıda olmayı sürdürdü ve 1 Kasım seçimlerine de bu yönde bir tavır izleyen bir slogan olan “Önce İnsan, Önce Birlik, Önce Türkiye” ile yola çıkma kararı verdi. Biz de Taban Gençlik Hareketi olarak ülkenin içinde bulunduğu durumu da göz önüne alarak 1 Kasım seçimlerine kadar bütün desteğimizi partimize sunacağız. CHP içerisinde genç olmanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz ama bu süreci değiştirmenin de bizim elimizde olduğunu da biliyoruz.

Kesinbilgi16.com