Çağdaş Grup’un Baro Başkan adayı Alper Kocabaş!

Bursa Barosu başkanlık seçimleri yaklaşırken Çağdaş Grup başkan adayını bugün gerçekleştirdiği basın toplantısıyla açıkladı. Ördekli Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen basın toplantısında açılış konuşmasını Çağdaş Hukukçular Derneği Bursa Şube Başkanı Avukat Aslı Evke Yetkin yaptı.

Evke, ‘Bursa Barosu Çağdaş Grup olarak 2014 Ekim ayında yapılacak olan Bursa Baro Başkanlığı seçimlerinde çağdaş avukatlar olarak adaylığımızı açıklıyoruz. Yaptığımız çalışmalar ve toplantılar sonucunda çalışan, değer yaratan, laik düşünceye inanan, evrensel insan haklarını benimseyen, mesleğimizin ve ülkenin menfaatlerini düşünen çağdaş avukatlar olarak bir araya gelerek Çağdaş Avukatlar Grubu’nu oluşturduk. Bursa Barosu için aktif, etkin ve mücadeleci bir anlayışla yönetimde yer almak için Baro yönetiminde yer alacaklarını belirterek sözlerini sona erdiren Aslı Evke Yetkin’in ardından Çağdaş Grubu’n adaylarından Avukat Fazilet Karaözbek konuşması için kürsüye geldi.

Fazilet Karaözbek,  4 Temmuz günü başvurduğu adaylıktan ülkenin ve mesleğin içinde bulunduğu şartlar nedeniyle Baro’nun halkın yararı için çalışacağı inancıyla daha genç ve dinamik olduğuna inandığı meslektaşı Alper Kocabaş’ın adaylığı için adaylıktan çekildiğini belirtti.

Bursa Barosu Başkanlığı için Çağdaş Grubu’n adayı olan Avukat Alper Kocabaş, hukuk, adalet, özgürlük için, hukuksuzluğun karşısında, beraber doğru işler yapabilmek için burada olduklarını söyledi. Çağdaşlığı, özgürlüğü temel alan arkadaşlarımla beraber hukuksuzluğa karşı direnmek için Bursa Baro Başkanlığına aday olduğunu belirterek sözlerini sonlandırdı.